fbpx
Prevratný objav v oblasti medicíny! Vedci vynašli test, ktorý dokáže odhaliť závažné ochorenie

Prevratný objav v oblasti medicíny! Vedci vynašli test, ktorý dokáže odhaliť závažné ochorenie

Nový vedecký objav by mohol zachrániť mnohé ľudské životy.

Tím austrálskych vedcov tvrdí, že sa im podaril prevratný medicínsky objav. Vynašli totižto test, ktorý dokáže odhaliť rakovinu kože už v počiatočnom štádiu. Pritom na jej odhalenie stačí jedna vzorka krvi a percentuálna úspešnosť testu je 81,5 percent.

V súčasnosti sa melanóm odhaľuje pomocou kožných vyšetrení a biopsie, no šíri sa rýchlo. Test by preto mohol priniesť rýchlejšie a presnejšie výsledky než pozorovania okom. Novinka z Austrálie by tak mohla zachrániť množstvo ľudských životov. Nový test funguje tak, že v krvi vyhľadáva protilátky, ktoré organizmus vytvára od vzniku nádoru. Vedci veria, že metóda by mohla byť schválená najneskôr do piatich rokov.

 

 

Zdroj: https://www.bbc.com/news/world-australia-44868333

Foto: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:InvestigadoresUR.JPG

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Ako sa zamiluješ a aká je tvoja láska? Prezradí ti to to, čo uvidíš na obrázku ako prvé
Google+ Linkedin

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.