fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Od zajtra platí nový režim na hraniciach. Otvorené budú všetky hraničné priechody

Polícia bude od zajtra, 09. 07. 2021, s podporou príslušníkov Ozbrojených síl Slovenskej republiky, tiež s príslušníkmi Finančnej správy Slovenskej republiky a príslušníkmi Zboru väzenskej a justičnej stráže naďalej vykonávať kontroly plnenia karanténnych povinností osôb pri vstupe na územie Slovenskej republiky.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na všetkých väčších cestných priechodoch I. a II. kategórie budú vykonávané trvalé kontroly, na menších priechodoch III. kategórie sa bude vykonávať pravidelný monitoring dodržiavania karanténnych povinností osôb, informuje polícia.

OTVORENÉ AJ MENŠIE HRANIČNÉ PRIECHODY

Na základe včerajšieho uznesenia vlády Slovenskej republiky a rozhodnutia ministra vnútra Slovenskej republiky budú od piatku (09.07.2021) otvorené všetky bývalé hraničné priechody III. kategórie a všetky prekážky na prekračovanie vnútorných hraníc budú odstránené.

NOVÝ REŽIM NA HRANICIACH

Zároveň od 06.00 hod. dňa 09. 07. 2021 vstupuje do účinnosti nová vyhláška Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky č. 226/2021, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia ku karanténnym povinnostiam osôb po vstupe na územie Slovenskej republiky, ktorá mení povinnosti osôb po vstupe na územie Slovenskej republiky a ukladá povinnosť registrácie na webe e-hranica všetkým vstupujúcim osobám s výnimkou pre tranzitujúce osoby.

Polícia prosí všetky osoby z dôvodu zabezpečenia plynulosti premávky, aby si pred príchodom na miesta kontroly pripravili všetky potrebné doklady, potvrdenia alebo mobilné zariadenia s digitálnymi formami potvrdení, najmä potvrdenie o registrácii na webe e-hranica a pokiaľ sú zaočkovaní aj potvrdenie o očkovaní. Policajný zbor vykonáva kontrolu digitálnych COVID preukazov EÚ aj prostredníctvom mobilných čítacích zariadení.

Prečítajte si tiež:
COVID-19: Pribudlo 5 054 pozitívne testovaných formou PCR testov a 67 úmrtí
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj facebook

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií