fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Od západu prichádza sneženie. Napadne najmä v týchto oblastiach

Zrážkové pole súvisiace s presúvajúcou sa tlakovou nížou začalo ovplyvňovať počasie na našom území. Zrážky sa už vyskytujú na mnohých miestach a budú sa presúvať smerom na východ.

Máte tip? napíšte nám mailom

V týchto chvíľach začalo počasie na Slovensku ovplyvňovať ďalšie zrážkové pole. To prináša zrážky už na mnohé miesta západného a stredného Slovenska.

Prevažne ide o sneženie. To prišlo aj do hlavného mesta a do Podunajskej nížiny. Aktuálne prší len na juhu Banskobystrického kraja, kde je najteplejšie.

Napriek tomu, že na západe Slovenska sneží, tak sneh sa príliš na zemskom povrchu nedrží. Aktuálne teploty sa totiž pohybujú od 0 do +3 °C.

Podobne tomu bude aj na strednom Slovensku, no v priebehu noci sa začne ochladzovať a snehová pokrývka tak bude mať šancu sa vytvárať.

Ochladí sa však až v prvej polovici noci, kedy sa už zrážkové pole bude nachádzať nad východným Slovenskom a práve tu sa môže vytvárať poprašok až snehová pokrývka o hrúbke niekoľkých centimetrov.

Do rána by v oblasti východného Slovenska mohlo pripadnúť od 2 do 5 cm čerstvého snehu.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií