fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čo dokážu online hry? Priniesť lásku, krach alebo vyhnať do cudziny!

Všeobecne platí, že spoločný záujem môže pomôcť vybudovať pevný vzťah. Online hry sú zábavou, ktorú si mnohí z nás užívajú.

Máte tip? napíšte nám mailom

Pre niektorých vedú k celoživotným putám, romantickým stretnutiam alebo dokonca k manželstvu. Stretli ste sa niekedy s niekým špeciálnym pri hraní hier, alebo poznáte niekoho, kto to zažil?

Online hry sú rozšíreným záujmom, ktorým trávime voľný čas a podľa nedávneho prieskumu PubNub nie je neobvyklé, že vzťahy všetkých druhov prekvitajú kvôli spoločnému hobby. V štúdii, ktorej sa zúčastnilo 500 hráčov, sa zistilo, že 36 % respondentov si počas hrania a chatu našlo celoživotného priateľa. O niečo viac ako dvadsať percent týchto priateľstiev trvalo najmenej päť rokov a tri percentá prekonalo viac ako dve desaťročia.

Online hry priniesli lásku

Osem percent zúčastnených uviedlo, že si našlo partnera alebo dokonca manžela prostredníctvom herných konverzácií. Desať percent respondentov pripustilo, že majú pomer, ktorý bol vyvolaný hraním hazardných online hier.

Monika Jurczyńska, celoživotná hráčka a grafická dizajnérka, si počas hrania Quake Live našla priateľa, s ktorým je už päť rokov:

„Teraz žijeme spolu. Presťahovala som sa do Fínska, aby som bola s ním. Spojenie, ktoré máme, je silné a keby nebolo schopnosti chatovať prostredníctvom hier, nikdy by sme sa nestretli a nevytvorili puto, ktoré dnes máme.“

Či hra ponúka, alebo neponúka zvukovú infraštruktúru a komunikáciu, takisto môže ovplyvniť jej celkový úspech. Viac ako 33 percent opýtaných uviedlo, že dobrá funkčnosť chatu môže ovplyvniť pravdepodobnosť, že si hru vôbec spustia.

Prečítajte si tiež:
Otvorili legendárny Kwik-E-Mart, ktorý poznáme zo Simpsonovcov. Nakúpiť tam môžete pivo Duff či iný tovar, ktorý kupuje i animovaná žltá rodinka

Keď lásku berú

Na druhej strane je zodpovedné dodať, že online hry môžu mať aj opačný efekt. Zväčša sa za dôvod rozchodov označujú nevera, klamstvo, nedôvera, nezodpovednosť, alkohol, ale zdá sa, že tieto bežné dôvody pomaly dobieha iný. Ako píše britský portál Divorce Online, čoraz viac párov ukončí manželstvo kvôli videohrám. Podľa všetkého tento trend prekvapivý nie je. Popri drogách a alkohole patria práve online hry k najčastejším závislostiam. Pri niektorých z nich už hráči dokonca potrebujú aj peniaze a dôvody na rozvod sa ešte stupňujú.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj PR Newswire CNBC
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií