fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ostrov Kréta zasiahli silné búrky a povodne. Veľká voda brala so sebou autá, jeden muž sa utopil (video)

Najväčšie škody vznikli zrejme v pobrežnom meste Agia Pelagia, zhruba 25 kilometrov severozápadne od najväčšieho mesta na Kréte Iraklio.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.10.2022 (Webnoviny.sk) – Grécky ostrov Kréta zasiahli búrky, v dôsledku ktorých sa z brehov vyliali rieky a niektoré miesta zaplavilo. Na väčšine ostrova tiež fúka vietor so silou víchrice. Jeden muž sa utopil a sú správy aj o nezvestných ľuďoch.

Najväčšie škody vznikli zrejme v pobrežnom meste Agia Pelagia, zhruba 25 kilometrov severozápadne od najväčšieho mesta na Kréte Iraklio. Tam hasiči našli 50-ročného muža, ktorého auto zmietla veľká voda.

Po žene pátrajú potápači

Podľa Aténskej tlačovej agentúry s ním bola údajne v aute aj žena a tá je nezvestná. Pátrajú po nej potápači pobrežnej stráže a špeciálna jednotka hasičského zboru.

Úrady informovali, že vyšetrujú správy o viacerých nezvestných a majú obavy, že viacero ľudí mohlo uviaznuť vo svojich autách.

Turisti uviazli v múzeu

V meste Chania na západe ostrova podľa miestnych úradov zaplavilo domy. V meste Sitia na východe, zhruba 265 kilometrov od Chanie, štyria ľudia uviazli v autách a osem turistov so sprievodcom zase v miestnom archeologickom múzeu, povedala polícia.

V Irakliu sú zaplavené niektoré cesty a medzinárodné letisko je tam zatvorené, keďže dráhy skončili pod vodou.

Prečítajte si tiež:
Zavraždený premiér Abe bude mať aj štátny pohreb, proti kroku japonskej vlády sa však ozvala verejnosť

Viac k témam: Búrka, Extrémne počasie, Víchrica
Zdroj: Webnoviny.sk – Ostrov Kréta zasiahli silné búrky a povodne. Veľká voda brala so sebou autá, jeden muž sa utopil (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií