Otec dal synovi lekciu o peniazoch. Chlapec si po nej rozbehol vlastný, úspešný biznis

Otec dal synovi lekciu o peniazoch. Chlapec si po nej rozbehol vlastný, úspešný biznis

Otec ani len netušil, čo svojou lekciou spôsobí…

Len 6-ročný Emmett túžil po novom bicykli a tak si ho vypýtal od rodičov. Jeho otec sa však rozhodol, že mu ho len tak nedá a synovi teda povedal, že ak ho chce, má si naňho zarobiť sám. Chlapec sa teda rozhodol predať svoje staré hračky, čo mu prinieslo 70 dolárov.


Táto čiastka by mu na kúpu nového bicykla stačila, no na ďalší deň prišlo niečo s čím nik nerátal. Emmett sa spýtal rodičov, či by radšej mohol kúpiť stroj na výrobu ľadovej triešte, aby tak mohol rozbehnúť vlastný biznis a zarobiť si tak ešte viac.

Zdroj: BoredPanda

Rodičia sa po krátkom dohadovaní zhodli, že synovi s jeho podnikaním pomôžu, no mali jednu podmienku – každú sobotu musí predávať svoju triešť po dobu minimálne jednej hodiny. Emmet začínal s tým, že svojim zákazníkom ponúkal tri rôzne príchute. Jeho úplne prvý zárobok predstavoval 12 dolárov, no postupne sa jeho zisk začal zvyšovať.

Zdroj: BoredPanda

Emmettovi rodičia sa ho snažia učiť samostatnosti a tak si sám musí odhadnúť všetky náklady spojené s jeho podnikaním. Navyše im musí splácať peniaze, ktoré mu doložili na kúpu stroja a taktiež platí “dane.” Aj napriek tomu chlapec s biznisom pokračuje, pretože si zaumienil, že si chce zarobiť na štúdium na vysokej škole. To však ešte nevie o tom, že “dane,” ktoré platí mu v skutočnosti rodičia odkladajú práve na Emmettov vysokoškolský fond.

Chlapcovo podnikanie sa rozbehlo tak, že v súčasnosti už svojim zákazníkom ponúka až 21 rôznych príchuti. Emmett nie je iba podnikavý, ale aj inteligentný a šikovný. Vo veku 6 rokov má už fialový pas v karate a tvrdo pracuje na tom, aby v budúcnosti naplnil všetky svoje túžby.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Zaujímalo vás niekedy ako vidia malé deti? Vedci to skúmali a priniesli odpoveď
Zdroj: BoredPanda

 

 

Zdroj: https://www.boredpanda.com/father-son-selling-snow-cones-business-emmett/

Foto: https://www.boredpanda.com/father-son-selling-snow-cones-business-emmett/

Google+ Linkedin

Written By :

„Najväčším šťastím človeka je žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“ - Honore De Balzac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*