fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ozbrojené sily SR získali takmer 4 000 kompletov taktických bojových viest

Komplety taktických bojových viest v hodnote 4,6 milióna eur boli obstarané prostredníctvom agentúry NATO pre podporu a obstarávanie.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.11.2022 (Webnoviny.sk) – Ozbrojeným silám SR (OS SR) bolo dodaných 3 986 kompletov taktických bojových viest (XP-1814) vrátane výbavy v podobe chráničov krku, rúk a triesel. Tieto bojové vesty doplnia prostriedky balistickej ochrany jednotlivca v manévrových jednotkách OS SR, čo podstatne zvýši schopnosť ochrany vojakov pozemných síl pri plnení bojových úloh.

Komplety taktických bojových viest v hodnote 4,6 milióna eur boli pre OS SR obstarané prostredníctvom agentúry NATO pre podporu a obstarávanie (NATO Support and Procurement Agency – NSPA). V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

Ako potvrdzujú aj súčasné poznatky z bojov na Ukrajine, kvalitná balistická ochrana je jedným z často rozhodujúcich faktorov prežitia vojaka na bojisku. Keďže život a zdravie našich vojakov je pre nás na prvom mieste, nemohli sme akceptovať, že v rámci našich ozbrojených síl boli nedostatkom,“ zdôvodnil minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) a doplnil, že väčšina z používaných viest bolo obstaraných ešte pred 20 rokmi a okrem končiacej životnosti a použiteľnosti nespĺňajú ani požadované prvky balistickej ochrany.

Prečítajte si tiež:
Opätovný proces v kauze Gemerský mlyn pokračuje, mohli by už čoskoro odznieť záverečné reči

Nie sú kompatibilné s nosným modulárnym systémom, preto sú postupne vyraďované z výstroja OS SR,” dodal Naď.

Viac k témam: balistická ochrana, Obrana, taktické bojové vesty
Zdroj: Webnoviny.sk – Ozbrojené sily SR získali takmer 4 000 kompletov taktických bojových viest © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií