fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tento pár sa rozhodol skončiť s prácou a začať dobrodružstvo. Kúpili si dodávku a vydali sa na cestu z Aljašky do Argentíny

Máte tip? napíšte nám mailom

Aj teba už dlhodobá práca unavuje, niekedy máš chuť dať výpoveď a niekam vypadnúť so svojou rodinou, priateľkou, priateľom či kamarátmi? Myslíme, že áno. Väčšina ľudí to už veľakrát spraviť skutočne chcelo, len sú natoľko zodpovední, že svoju prácu nenechajú len tak. Avšak, treba sa na vec pozrieť aj z krajšej strany – čo keby si sa vydal na veľké dobrodružstvo nielen na víkend, ako to možno bežne robíš, ale na pár mesiacov či rokov?

Pár, o ktorom si dnes napíšeme, sa rozhodol toto rozhodnutie zrealizovať. Dillon VoughtTessa Ely v roku 2014 prestali pracovať. Dillon svoje zamestnanie v kancelárií logistickej spoločnosti nechal rovnako ako Tessa, ktorá vtedy pracovala ako učiteľka.

karavan

V rozhovore uviedli, že obaja cítili, že ešte nie sú pripravení usadiť sa do typického života pracujúcich ľudí a chuť cestovať ich prenasledovala 24 hodín denne 7 dní v týždni, a tak dali týmto chúťkam šancu. Celé to začalo malou investíciou, kedy si pár zakúpil malú dodávku od Volkswagenu za 500 dolárov. Presne tak, nepotrebuješ žiadny luxus, stačí ti auto väčších rozmerov a nech dokáže odjazdiť zopár tisícok kilometrov.

Prečítajte si tiež:
Dcéra sa s otcom nevidela 12 rokov, nakoniec s ním prišla o panenstvo!

Postupne začali dodávku prerábať bez toho, aby mali nejaké skúsenosti s mechanickými záležitosťami. Celé prípravy im trvali až približne 9 mesiacov, no keď ich autíčko vytiahli na cesty, nemohli si ho vynachváliť. A tak sa začali dobrodružstva Tessy a Dillona.

tl-horizontal_main

Celý ich výlet začal v ich rodnom meste Anchorage, ktoré sídli na Aljaške. Postupne sa cez rôzne krajiny a zákutia dostali do finálnej lokácie – Argentíny. Ich cesta trvala nie týždeň, nie mesiac ani rok.. ale až rok a pol, kým svoje dobrodružné cestovanie dotiahli do konečného stavu.

Počas ich ciest zažili kopu zábavy… táborili, surfovali, lovili či skúmali oblasti, v ktorých nikdy predtým neboli. Spoznávali rôzne nové kultúry a získavali možnosť nahliadnuť do miestnych problémov, ktoré má na svedomí americká politika.

tl-horizontal_main-1

Ale… teraz v hlavách mnohých z vás prebieha otázka: Koľko to tak celé mohlo stáť? Možno budeš prekvapený, no čiastka bude trošku vyššia, ako pravdepodobne očakávaš. Podľa ich slov si pripravili na cesty cca 15 tisíc dolárov na jedného, čo robí 30 tisíc dolárov pre oboch.

Prečítajte si tiež:
Meghan Markle to po svadbe nemá vôbec jednoduché. Vstupom do kráľovskej rodiny sa musela vzdať nielen hereckej kariéry

Aj samotný pár očakával, že palivo nebude až také drahé, ako v realite bolo. Svoj denný rozpočet obmedzili na 30 dolárov, aby sa do finančných zásob za viac ako 500 dní vošli. ,,Život na cestách je lacný,” povedal Dillon: ,,Ale nie až taký lacný ako s batohom na chrbte.

tl-horizontal_main-1

tl-horizontal_main-2

tl-horizontal_main-3

tl-horizontal_main-4

tl-horizontal_main

Zdroj: thrillist.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií