fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Počuli ste už o ostrove Niue? Je tam mnoho krásnych miest a free wifi v celej krajine

Máte tip? napíšte nám mailom

O tomto úchvatnom ostrove mnoho ľudí nevie a to je škoda!

Malý ostrov s názvom Niue je osamoteným korálovým atolom, ktorý sa nachádza v Tichom oceáne a je samosprávne voľne pričlenený k Novému Zélandu, od ktorého je vzdialený 2 400 kilometrov. Leží medzi ostrovom Tonga, Samoa, a Cookovými ostrovmi. Objavený bol ešte v roku 1774 objaviteľom Jamesom Cookom.

Zdroj: Niue Island
Zdroj: Quora

Dohovoríte sa tu angličtinou, ktorá je jedným z dvoch úradných jazykom, tým druhým je niuejčina. Malý ostrov je unikátny okrem iného tým, že sa na jeho povrchu nenachádza ani jediná rieka či jazero. Taktiež nemá žiadne prírodné prístavy, zátoky či pláže, dookola je lemovaný ostrými útesmi. Podnebie je tu tropické a priemerná ročná teplota vzduchu sa pohybuje v rozmedzí 26-28 stupňov Celzia a priemerná teplota vody je 23°C. Počtom obyvateľov patrí k skutočne málo obývaným, žije tu len približne 1 400 ľudí. Nie sú však uzavretí, práve naopak, k turistom sú veľmi priateľskí a aj keď to vďaka geografickým údajom môže pôsobiť, že je Niue odrezaný od sveta, nie je to tak. Na celom ostrove je totiž free wifi už od roku 2003 a ide o vôbec prvú krajinu, ktorá je celoplošne pokrytá voľným wifi pripojením.

Prečítajte si tiež:
Peter Sagan je fenomén! Toto ste o ňom možno netušili
Zdroj: Quora
Zdroj: Quora
Zdroj: Quora

Keďže o tomto ostrove mnoho ľudí nevie, turistická návštevnosť nie je príliš veľká. Niue má ale návštevníkom čo ponúknuť. Môžete tu pozorovať plávanie veľrýb či delfínov, potápať sa, jachtovať, hrať golf, bicyklovať sa, či rybárčiť. Okrem toho sa na Niue dá vyžiť i umelecky.

Miestni sú veľmi náboženskí založení a nedeľa je deň pokoja, kedy sa zúčastňujú ráno a aj v popoludňajších hodinách na náboženských obradoch. Tie by mali navštíviť i turisti a zažiť tak úchvatný spev, ktorý počas nich znie.

 

Zdroj: Wikipedia, Quora, Niue Island

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií