fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Podnikatelia stále môžu žiadať o dotáciu na nájomné, Sulíkovo ministerstvo už vyplatilo niekoľko miliónov eur

V rámci tretej vlny už Ministerstvo hospodárstva SR doteraz vyplatilo takmer 11 000  žiadostí v celkovej výške viac ako 12 mil. eur.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.4.2022 (Webnoviny.sk) – O dotáciu na nájomné môžu podnikatelia, ktorých prevádzky boli počas tretej vlny pandémie povinne zatvorené, elektronicky žiadať už len do konca apríla. Ako informuje Ministerstvo hospodárstva SR, v rámci tejto vlny už pritom doteraz vyplatilo takmer 11 000 žiadostí v celkovej výške viac ako 12 mil. eur. Celkovo podnikatelia na dotáciách na nájomné získali od štátu vyše 140 mil. eur.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Podobne ako v rámci dotácií na nájomné počas predchádzajúcich vĺn pandémie, aj tentoraz sú oprávnenými žiadateľmi o dotáciu nájomcovia, ktorí o peniaze žiadajú prostredníctvom prenajímateľa. Dotáciu možno poskytnúť nájomcovi vo výške, v akej bola poskytnutá zľava z nájomného na základe dohody medzi prenajímateľom a nájomcom, najviac však vo výške 50 % nájomného za obdobie sťaženého užívania.

Viac k témam: COVID-19, Dotácie na nájomné, Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Podnikatelia stále môžu žiadať o dotáciu na nájomné, Sulíkovo ministerstvo už vyplatilo niekoľko miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií