Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Posadnutá potrebou lásky

Stretávam denne 2 druhy žien. Som presvedčená, že aj ty patríš medzi jednu z nich. Jednou je žena vyrovnaná – uvedomujúca si samú seba, a druhou je žena predstierajúca harmóniu svojho vlastného ja…

Otec…

Ani jedna z nich však nie je lepšia či horšia, lebo ani jedna z nich si túto cestu sama na začiatku nevybrala. Celý tento proces ovplyvnila najdôležitejšia osoba v živote ženy, či muža – tou osobou je otec…a prečo práve on? Ak patríš medzi ženu prvej kategórie stavím sa, že si sa v živote nehnala za láskou, ona tak akosi sama prirodzene prišla.

Vždy si bola „ockov poklad“ a on bol hrdý na to, že ťa má. Odmalička ťa ochraňoval, poučoval, a dal ti pocit, že muž by mal o tvoju priazeň bojovať, že toho pravého proste spoznáš, ale napriek tomu si ťa nedal tak rýchlo vziať hocijakým rytierom z ulice. Podľa toho čo si videla doma, ako otec ľúbil mamu, ako sa o seba starali, ako si dokazovali lásku navzájom, podľa toho si vedela rozlíšiť čo bolo skutočné, a čo skutočnosť len predstieralo.

posadnutá poterbou lásky1

Ale čo ak si sa našla práve v tej druhej kategórií? Či už to bolo kvôli tomu, že otca si nikdy nepoznala, odišiel, alebo sa s mamou rozviedli.. Jednoducho si tú osobu vo svojom detstve postrádala. Videla si ako to matka zvládla všetko úplne sama. Hoci ťažko, ale napriek tomu bola v jednom otec-mama. Nemala na výber. Teraz máš pocit, že to dokážeš aj ty. Že muž jednoducho nakoniec odíde, že o jeho priazeň sa musíš snažiť, a tak sa snažíš aj nefungujúci vzťah zachrániť zubami – nechtami. Nechceš byť sama, ako kedysi tvoja mama.

posadnutá potrebou lásky 2

Presviedčaš samú seba o tom, že lepšie je mať niekoho, ako nikoho, že pravý sa po ceste stratil, tak ako náhradu si pretvoríš momentálneho na toho pravého. Skáčeš z jedného vzťahu do iného, hľadáš, strácaš sa a nakoniec zostávaš zase sama. Nie je to tvoja chyba, len nevieš ako tú potrebu byť pre niekoho dôležitá správne naplniť. Vždy tam bola iba mama. V prvom rade si uvedom, že sa už viac nemusíš hnať za láskou. Ona príde sama, a áno bude to tá pravá. Pri tej osobe už nebudeš mať pocit, že lepšie je byť sama, že by si sa mala zmeniť a začať inak správať, že ak sa budeš snažiť viac –  dotyčný zostane a bude ťa mať rád.

Nič z toho nie je láskou, ale hrou na mačku a myš. Pretože láska je bezpodmienečná. Ona chce zostať z vlastného rozhodnutia, a chce ťa robiť šťastnou. Preto žena prvej, či druhej kategórie – miluj seba natoľko, že aj keď zostaneš sama na istý čas, nezrútiš sa, lebo vieš, že láska si raz nájde každého z nás. Dajme pravým mužom šancu bojovať, a ak náhodou odídu, snažme sa prijať to, že neboli tí praví…nevnímajme to tak, že si nezaslúžime byť napriek tomu milovaní.

 

p.s. žena…už sa nemusíš naháňať za láskou.

Tento blog napísala mladá blogerka, ak sa vám tento blog páčil, PODPORTE ju na FB stránke: domiDeeblog

Zdroj: dongova.blog.sme.sk

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií