Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prečo chodiť do školy? Lebo demokracia je bez vzdelávania ZBYTOČNÁ!

To, že demokracia je bez vzdelávania zbytočná, povedal bývalý americký prezident Franklin Delano Roosevelt, ktorý žil v rokoch 1882 až 1945.

Tieto slová sú dnes naozaj aktuálne a vychádzajú z reálnej skutočnosti, ktorú mnohí politoogovia či analytici komentujú. Demokracia je o tom, čo ľudia chcú. O slobodnej voľbe, o právach a o povinnostiach. Nie vždy sa však môže vyplatiť. Závisí od toho niekoľko faktorov, a tým najvýznamnejším je vzdelávanie a všeobecný prehľad či inteligencia občanov. Demokracia je teda ako puzzle. Nemôže uspieť sama.

Čo si treba predstaviť pod pojmom „úspešná demokracia spolieha na schopnostiach a inteligenciu ľudu?“

Tak napríklad v Amerike existujú ľudia, ktorí zaobchádzajú s americkou ustavou ako by to bol posvätný dokument na dokonalú slobodnú spoločnosť. Pravdou však je, že demokratická spoločnosť je krehká a zrelá na vykorisťovanie.

Ale čo ak sú pre politikov voliči iba banda hlupákov, ktorí sú zle informovaní?

Vtedy sa všetko totižto rozpadne…

A preto je dôležité vzdelanie. Múdri ľudia sa musia učiť kriticky myslieť. Múdri ľudia musia vedieť rozpoznať dobré od zlého. Musia vedieť rozpoznávať skutky a to, čo svojím hlasom v demokratických voľbách dokázali.

Aký národ, taká vláda!

To je dôvod, prečo je vzdelávanie dôležité! To je aj dôvod, prečo politici nemajú radi múdrych ľudí. Múdry človek je menej ovplyvniteľnejší, menej odpúšťa prešľapov a káuz.

V roku 2016 sa budú konať parlamentné voľby. Je dobre byť múdrym. Je super vedieť rozpoznať to najlepšie, čo Slovensko potrebuje. Čo potrebuje naša krajina… Vzdelávajte sa! Vo všetkých smeroch, aby sme si všetci mohli povedať, že žijeme vo funkčnej demokracii.

HORSA DO UČENIA! 

 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií