fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

POZOR! Rakúsko opäť zaviedlo kontroly na hraniciach

Vzhľadom na rastúci počet prípadov koronavírusu, z ktorých mnohé majú byť navrátilci z Chorvátska, rakúska vláda oznámila nové opatrenia. 

Máte tip? napíšte nám mailom

Od zvýšených hraničných kontrol, budú od pondelka prebiehať kontrolné procesy na hraniciach ako je meranie teploty cestujúcich i ďalšie bližšie nešpecifikované úkony, informuje ORF.

Spolkový kancelár Sebastian Kurz  vyzval obyvateľstvo, aby postupovalo opatrne. Musí sa urobiť všetko „na ochranu zdravia v Rakúsku“ a „na zabránenie druhému zablokovaniu“, povedal Kurz.

Okrem toho podľa tlačovej správy ministerstva zdravotníctva v piatok vo vydanom pokyne a dekréte ministra vnútra a ministra zdravotníctva, nariadil, ďalšie posilnenie hraničných kontrol na hraničných priechodoch so Slovenskom, Maďarskom, Slovinskom a Talianskom. Doteraz uskutočnili takmer 60 000 kontrol.

Správu aktualizujeme a najnovšie informácie zverejníme na našej domovskej stránke klocher.sk.

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj orf

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií