Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pozrite si 7 atraktívnych destinácií, o ktorých ste zatiaľ možno veľa nepočuli

Plánujete už dnes svoju tohtoročnú dovolenku, avšak neviete si vybrať z viacerých destinácií? Máte už dosť cestovať stále na tie isté miesta, ktoré každoročne navštevujete a kde už všetko poznáte? Zmeňte to! Naberte odvahu a vyberte si nové destinácie, ktoré vám môžu priniesť veľa pekných zážitkov.

Prinášame vám 7 atraktívnych destinácií, o ktorých ste možno ešte ani nepočuli. Možno vám práve jedna z nich padne natoľko do oka, že sa stane tou pravou pre tento rok.

1. Faerské ostrovy

Súostrovie patriace Dánsku, ktoré sa nachádza v Severnej Európe medzi Islandom a Nórskom, sa javí ako dobrá turistická destinácia v akomkoľvek ročnom období, avšak od júla do augusta sa vyznačuje príjemnými, miernymi teplotami vhodnými na turistiku, či skúmanie terénu. Predpokladá sa, že prvými obyvateľmi ostrovov boli írski mnísi a prírodným bohatstvom je množstvo druhov vtákov, ktoré sa tu nachádzajú, a preto sa tomuto miestu niekedy hovorilo „raj vtáctva“.

bigstock-Resting-After-Hiking-At-Mykine-56938463-618x412

2. Mont St. Michel, Francúzsko

Opátstvo, ktoré sa nachádza na hore sv. Michala, vás určite ohromí svojou majestátnosťou. Týči sa tu už vyše tisíc rokov, avšak po dlhých storočiach nedostupnosti sa v roku 2005 opäť prepojil s morom. Najvhodnejší čas na návštevu je práve, keď je príliv najväčší a návštevníkom sa naskytuje najkrajší výhľad na pevnosť. Prechádzky po pevnosti sú možné len s turistickým sprievodcom.

bigstock-Mont-Saint-Michel-Abbey-Norma-25420151-618x412

3. Korzika, Francúzsko

Korzika je ostrov v Stredozemnom mori, ktorý sa preslávil hlavne menom „Napoleon Bonaparte“, ktorý sa tu narodil. A aj keď už odvtedy ubehlo veľa rokov, ostrov si stále konzervuje ducha starých dôb. A dalo by sa povedať, že na ostrove nájdete „objatie dvoch kultúr“ – talianskej a francúzskej, čo dáva miestu ešte osobitejšiu atmosféru. Život na ostrove je pokojný a nachádza sa na ňom stále mnoho miest nedotknutých človekom. Najlepšie obdobie pre pešiu turistiku je od mája do júna a od septembra do októbra. Ak si chcete užiť pláže a vodné športy, samozrejme uprednostnite letné mesiace.
bigstock-beautiful-Evisa-mountain-vil-76949987-618x618

4. Maramureș, Rumunsko

Toto miesto je ozaj ako stvorené pre turistov, ktorí uprednostňujú pokojný život, nedotknutú prírodu a tradície. Domy sú tu vystavané z dreva a svojpomocne a vlastne drevo je hlavným stavebným materiálom pre všetko. Drevené kostolíky zo 17. storočia už patria do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Najlepším obdobím na návštevu je september.

bigstock-Barsana-Wooden-Monasteries-Mar-27270650-618x409

5. Choquequirao, Peru

Ak chcete spoznať dávnu Ríšu Inkov a pozrieť sa ako fungovala, Choquequirao je skvelým miestom pre vás. Aj keď je trochu ťažšie prístupné a nachádza sa vo výške asi 3000 metrov nad morom, je to miesto, ktoré ešte aj dnes zachováva svoju tvár z čias inkského impéria. Táto oblasť sa vyznačuje pokojnejšou atmosférou ako napríklad turisticky veľmi vyhľadávané Machu Picchu. Najlepším obdobím pre návštevu je zima, ale tá ich, ktorá trvá od júna do augusta.

choquequirao-618x412
6. Hyderabad, India

Toto juhovýchodné mesto Indie bolo kedysi sídlom najbohatších ľudí sveta. Dnes je sídlom hlavne IT značiek, avšak určite nestratilo svoj historický vzhľad. Moderná architektúra sa tu spája s tou starobylou, ale hlavne v Starom meste sa stále veľmi dbá na tradície.
bigstock-HYDERABAD-INDIA-AUGUST-Ch-59657372-618x396

7. Koyasan, Japonsko

Koyasan je považovaný za centrum japonských budhistov. Má neuveriteľnú históriu a existuje už vyše 1200 rokov. Nachádza sa iba 2 hodiny vlakom od Osaky. Najvhodnejším obdobím na návštevu je čas od apríla do novembra a to hlavne cez pracovné dni (cez víkendy býva trochu preplnené turistami).

bigstock-Osaka-Buddhist-Temple-48150989-618x412

Zdroj: happylifestylejournal.com

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií