fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

“Práve mi zomrela žena!” Príbeh o pánovi z Ružomberka, ktorý o smrti vedel skôr, ako ktokoľvek iný

Máte tip? napíšte nám mailom

Paranormálne javy sú veľmi záhadné a tajuplné udalosti, ktoré sa odohrávajú nielen v útrobách starých domov a opustených budov a cintorínov, ale často aj na bežných miestach. Správy o strašení alebo neuveriteľných historkách prichádzajú z našich domovov, panelákov, hotelov, kancelárskych budov. Mnohé neuveriteľné príbehy sa odohrávajú za bieleho dňa v mestách aj dedinách obyčajným ľuďom. Tieto príbehy potom kolujú v rodinách, medzi známymi či na sociálnych sieťach.

Dokážete odlíšiť fakty od fikcie? Vyskúšajte si svoj úsudok v našej novej rubrike, pri ktorej sme sa inšpirovali legendárnym seriálom Verte neverte.

Svedkom nasledujúcej neuveriteľnej udalosti som sa stal celkom náhodne v roku 1974. V tom čase som bol hospitalizovaný vo vojenskej nemocnici v Ružomberku na infekčnom oddelení. Na izbe som ležal spolu s ďalšími tromi pacientami. Jedným z nich bol veľmi milý dedko menom Karol, v tom čase bol vo veku 72 rokov. Pochádzal z malebnej dedinky na Orave, ktorá je od Ružomberka vzdialená asi 60 kilometrov.

Zdroj: pixabay.com
Zdroj: pixabay.com

Na oddelení panoval klasický a zároveň prísny nemocničný režim. Popoludní sme povinne oddychovali a zotavovali sa na nemocničných lôžkach. V jedno poobedie dedo Karol doslova vyskočil z postele a zmätene začal pobehovať po izbe. Dokonca si zapálil cigaretu, čo bolo na izbách zakázané. Keď sme ho okríkli, čo sa mu stalo, s hrôzou a smútkom v hlase, celý preľaknutý, nám odpovedal: “Práve mi zomrela žena!” Jeho slová a správanie sme nebrali vážne a pripísali sme ho začínajúcej stareckej demencii a snažili sme sa ho upokojiť, že sa mu to iba snívalo.

Prečítajte si tiež:
Psychický stav sa odráža aj na fyzickom zdraví. Zistite na základe bolesti, čo treba vo vašom živote zmeniť

V tej chvíli do izby vstúpila zdravotná sestra a zavolala deda k ošetrujúcemu lekárovi. Ostali sme prekvapení, keďže poobede lekári väčšinou od pacientov nepožadovali žiadne vyšetrenia ani rozhovori. Odpoveď sestry nás všetkých ohromila: „Pred chvíľou telefonovali dedovi príbuzní, že mu doma práve zomrela žena.“

Dedo Karol bol nahluchlý a určite nepočul obsah telefonického rozhovoru lekára s príbuznými. Telefón, v tom čase pevná linka, sa nachádzala na opačnej strane chodby, než bola naša izba. Dodnes si túto záhadu neviem vysvetliť a už navždy mi ostane ako záhadná spomienka na nemocnicu v Ružomberku.

Odohral sa tento príbeh? Naozaj zažili pacienti v ružomberskej nemocnici neuveriteľnú predtuchu starého pána? Alebo ide len o nemocničné povedačky? Dozviete sa v pokračovaní článku na druhej strane.

Tento príbeh o mrazivej predtuche sa v Ružomberku skutočne odohral v sedemdesiatych rokoch. Príbeh napísal očitý svedok časopisu Slovenka do rubriky Znamenia z onoho sveta.

Zažili ste aj vy niečo tajuplné? Zaujímajú nás témy ako duchovia, UFO, nevysvetliteľné náhody, klinická smrť, dvojníci, zvláštne prírodné javy, záchrana života za zvláštnych okolností a podobne. Svoje príhody nám posielajte na e-mailovú adresu redakcia@klocher.sk alebo do správ na fanúšikovskej stránke na Facebooku. Ďakujeme.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií