fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prebytok zahraničného obchodu Číny sa minulý mesiac dostal na rekordných 97,9 miliardy dolárov

Keďže čínsky dovoz sa minulý mesiac zväčšil len nepatrne, globálny obchodný prebytok krajiny medziročne vzrástol o 90 percent.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.7.2022 (Webnoviny.sk) – Prebytok zahraničného obchodu Číny v júni stúpol na rekordných 97,9 miliardy dolárov. Rast čínskeho exportu sa totiž zrýchlil po zmiernení protipandemických obmedzení, pre ktoré bol dočasne uzatvorený Šanghaj.

Export krajiny sa zvýšil o 17,9 percenta na 331,2 miliardy dolárov. Import posilnil len o 1 percento na 233,3 miliardy dolárov. Informoval o tom v stredu čínsky colný úrad.

Keďže čínsky dovoz sa minulý mesiac zväčšil len nepatrne, globálny obchodný prebytok krajiny medziročne vzrástol o 90 percent.

Export do USA sa medziročne zvýšil o 19,3 percenta na 56 miliárd dolárov napriek pretrvávajúcemu zvýšeniu ciel. Dovoz amerických tovarov na čínsky trh posilnil o 1,7 percenta na 14,6 miliardy dolárov.

Politicky citlivý obchodný prebytok Číny voči USA medziročne stúpol o 26 percent na 41,4 miliardy dolárov.

Viac k témam: Zahraničný obchod
Zdroj: Webnoviny.sk – Prebytok zahraničného obchodu Číny sa minulý mesiac dostal na rekordných 97,9 miliardy dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií