fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Americká vláda a Svetová banka posielajú Ukrajine pomoc 1,7 miliardy dolárov, na platy zdravotníkov a iné služby

Pomoc je určená zdravotníkom a na základné služby občanom.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.7.2022 (Webnoviny.sk) – Americká vláda a Svetová banka poskytujú Ukrajine ďalšiu pomoc v sume 1,7 miliardy dolárov. Pomoc je určená na platy zdravotníkov a poskytovanie iných základných služieb.

Zmiernenie akútneho rozpočtového deficitu Ukrajiny

Peniaze prichádzajúce z Agentúry Spojených štátov amerických pre medzinárodný rozvoj (USAID), z amerického ministerstva financií a Svetovej banky majú zmierniť akútny rozpočtový deficit Ukrajiny spôsobený „brutálnou agresívnou vojnou” ruského prezidenta Vladimira Putina, uviedla v utorok USAID vo vyhlásení.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinský minister zdravotníctva Viktor Ľaško konštatoval, že uhrádzanie platov zdravotníkom sa stáva každý mesiac náročnejším „pre obrovské bremeno vojny“.

Pomoc na poskytnutie základných služieb

Suma 1,7 miliardy dolárov nie je len ďalšou finančnou podporou. Je to investícia, ktorá nás približuje k víťazstvu,” dodal vo vyhlásení minister.

Táto podpora pomôže ukrajinskej demokratickej vláde poskytovať základné služby ľudu Ukrajiny,” vyjadrila sa americká ministerka financií Janet Yellenová. Šéfka rezortu financií USA dodala, že peniaze „sa dostanú k tým, ktorí ich potrebujú najviac na frontových líniách Putinovej brutálnej a ilegálnej vojny“.

Prečítajte si tiež:
Príspevok pre azylantov sa zvýši na trojnásobok životného minima, štát im na štart poskytne viac ako 650 eur

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Finančná pomoc, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Zdravotníci
Zdroj: Webnoviny.sk – Americká vláda a Svetová banka posielajú Ukrajine pomoc 1,7 miliardy dolárov, na platy zdravotníkov a iné služby © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií