fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kolíkovú teší avizované zvyšovanie platov štátnym zamestnancom, o koľko si prilepšia pracovníci na jednotlivých postoch?

Platy sa zvýšia aj príslušníkom zboru väzenskej a justičnej stráže.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.7.2022 (Webnoviny.sk) – Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (nom. SaS) pozitívne vníma zvýšenie platov aj pre pracovníkov v justícii.

Rozbroje v koalícii

„Ako ministerka spravodlivosti mám osobitnú radosť, že budú lepšie ohodnotení zamestnanci pre justíciu práve v čase veľkej reformy. A rovnako aj zamestnanci a príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže, ktorí sa starajú o náš pokojný spánok. Je len na škodu, že sme to nedokázali v koaličnom pokoji a v pokore k službe štátu a skôr,” uviedla Kolíková na sociálnej sieti.

Podľa ministerky je možné predpokladať, že zvýšenie platových taríf štátnych zamestnancov justície od 1. januára 2023 bude v priemere o 60 eur a následne od 1. septembra 2023 o ďalších 90 eur, teda celkové zvýšenie k 1. septembru 2023 má byť v priemere o minimálne 150 eur.

Z toho asistent a súdny tajomník minimálne o 130,50 eur a vyšší súdny úradník minimálne o 189,50 eur. Okrem uvedeného zvýšenia sa platové tarify štátnych zamestnancov navýšia aj o služobnú prax.

Jednorazový príspevok

Platová tarifa zamestnanca vo verejnom záujme justície sa od 1. januára 2023 zvýši v priemere o 54,50 eur a od 1. septembra 2023 o ďalších asi 83,50 eur, teda celkové zvýšenie k 1. septembru 2023 bude v priemere o 138 eur.

Prečítajte si tiež:
Matovičov prorodinný balíček bude bez finančného krytia záťažou pre verejné financie, tvrdí Kažimír

Pre Zbor väzenskej a justičnej stráže ohlásená valorizácia znamená, že nástupný plat príslušníkov od 1. januára 2023 má byť 1081,50 eur (po valorizácii + sedem percent), čiže sa zvýši o približne 60 eur a v septembri 2023 bude po (valorizácii o desať percent) 1172,50 eur, čiže sa oproti súčasnosti zvýši o asi 150 eur.

Priemerný plat zamestnancov po valorizácii sedem percent bude 1041 eur, následne po valorizácii o desať percent má byť priemerný plat zamestnancov vo výške 1145 eur. Okrem toho má byť ešte v septembri tohto roku vyplatený zamestnancom verejnej správy jednorazový príspevok 500 eur.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Koaličná kríza, Zvyšovanie platov
Zdroj: Webnoviny.sk – Kolíkovú teší avizované zvyšovanie platov štátnym zamestnancom, o koľko si prilepšia pracovníci na jednotlivých postoch? © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií