fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prečo sa radšej vyhnúť sladeným nápojom?

Máte tip? napíšte nám mailom

Sladké, bublinkové nápoje sú dostupné všade a výborne chutia. Časté pitie kolových a podobných nápojov môže viesť až k závislosti. V malom množstve, však, nie sú škodlivé. Konkrétne kolové nápoje sa najčastejšie používajú na pretrávenie.

Sladené (perlivé alebo neperlivé) nápoje obsahujú veľké množstvo cukru, vďaka čomu vám nezahasia smäd, ale ste po nich ďalej smädné. Telo nedokáž spracovať toľké množstvo cukru a premieňa ho na tuky. Dokonca sa zvyšuje chuť na sladké pri dopití tejto sladenej bomby. Kolové nápoje sú nevhodné pre deti, pretože obsahujú kofeín, po ktorom sa im nechce spať. Taktiež u detí (niekedy aj u dospelých) spôsobujú hyperaktivitu, čo je spôsobené  práve nadmerným množstvom cukru, ktorý obsahujú všetky sladené nápoje. Nevýhodou, hlavne pre ženy je, že kolové nápoje nafukujú a spôsobujú plynatosť. Veď kto by sa cítil v spoločnosti príjemne, keď by ho nafukovalo a cítil sa, akoby mal v žalúdku viac šťavy ako je potrebné.

4915110442_19f36d58d5_b

Krásny úsmev je pre ženy hlavnou a dôležitou zbraňou. Pri pití sladených nápojov dochádza k poškodzovaniu skloviny na zuboch. Zuby už nie sú biele, ale majú na sebe povlak. Nevýhodou je, že vám stúpne aj počet kazov a návšteva u zubára je viac než nutná. V ústach po sladených nápojoch zostáva kyslé PH až po dobu 45 minút.
Sladké nápoje majú dráždivý vplyv na hrdlo, pretože niektoré ženy môže veľké množstvo cukru spôsobovať dráždivosť a následne bolesti hrdla.

Prečítajte si tiež:
ŠOK! Neuveríte, KOMU patrí toto sexy telo! Postava chrumkavej dvadsiatničky, no vek starej babičky. Ako to tá žena robí?

V dnešnej dobe sladené nápoje pije stále viac ľudí a hlavne detí. Nevyhneme sa tomu, že si ich nikdy nedáme a budeme slintať, keď si ich dá niekto z nášho okolia. Aj keď vieme, že zapríčiňujú obezitu, môžu vyvolať závislosť na cukre, obsahujú množstvo ečiek, majú zlý vplyv na kosti, pretože dochádza k úbytku vápniku. Tieto nápoje by sme mali piť v menšom množstve a nahradiť ich radšej čistou vodou.

Zdroj: www.flickr.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií