Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prežiť celý deň na vysokých podpätkoch je možné! Týchto 14 rád vám poradí, ako na to

Milovníčky vysokých podpätkoch tešte sa! Odteraz budete môcť nosiť svoj obľúbený typ topánok celý deň a to bezbolestne a pohodlne. Poradíme vám totiž 14 rád, vďaka ktorým sa budete môcť promenádovať vo vysokých podpätkoch celý deň.

1. Pred obutím topánok s vysokým podpätkom vám odporúčame vložiť ich do chladničky na 30 minút. Áno, správne čítate – do chladničky. Vďaka tomuto triku sa potom materiál lodičiek roztiahne a príjemne prispôsobí vaším teplým nohám.

Zdroj: www.brightside.me

2. Predtým, ako si obujete svoje obľúbené topánky na vysokom podpätku, si  nezabudnite na nohy dať ponožky, ktoré predtým namočte do teplej vody. Topánky sa vám vďaka tomu príjemne roztiahnu a vy nebudete mať nepríjemné otlaky.

Zdroj: www.brightside.me

3. Nepríjemným pľuzgierom a otlakom zabránite aj vďaka obojstrannej páske, ktorú by ste si mali vždy lepiť na spodnú časť nôh a podrážku.

Zdroj: www.brightside.me

4. Vhodným riešením je používať špeciálne vložky zo silikónu alebo tkaniny, ktoré zabraňujú tomu, aby sa nohy v lodičkách posúvali dopredu, vďaka čomu jednoducho predídete nepríjemnej bolesti nôh a pľuzgierom.

Zdroj: www.brightside.me

5. Veľmi dôležitým je nezabúdať na hydratáciu nôh predtým, ako si dáte vysoké podpätky. Platí to najmä v prípade, že si idete obuť nové, pevné topánky.

Zdroj: www.brightside.me

6. Detský púder dokáže poriadne zázraky a platí to ja pri nosení vysokých podpätkoch. Púder totiž dokáže zabrániť nadmernému poteniu a skĺzavaniu nôh, čím sa minimalizuje rôzne odieranie.

Zdroj: www.brightside.me

7. Počuli ste už o prelepovaní prstov? Ak nie, tak vedzte, že tento krok si zamilujete. Prelepením tretieho a štvrtého prsta totiž na nohe dokážete znížiť tlak na nerv medzi týmito palcami, ktorý spôsobuje bolesť, a tak vydržíte nosiť vysoké podpätky oveľa dlhšie.

Zdroj: www.brightside.me

8. Možno to pre vás bude prekvapením, ale nie je dobré vyzúvať si podpätky z nôh. Hoci sa vám na chvíľu uľaví, opätovné obutie lodičiek vám spôsobí oveľa väčšiu bolesť.

Zdroj: www.brightside.me

9. Pri kúpe nových topánok sa odporúča predtým, ako si ich zoberiete von, poprechádzať sa v nich párkrát doma, aby ste si na topánku zvykli či trochu ju roztiahli. Určite tento krok nepodceňujte.

Zdroj: www.brightside.me

10. Aj deodorand vám vie byť pri nosení vysokých podpätkov nápomocný a to tak, že si ho pred nosením topánok nanesiete na oblasti trenia, napríklad päty, aby ste predišli odieraniu.

Zdroj: www.brightside.me

11. Nestojte na vysokých podpätkoch, ale radšej choďte alebo si sadnite. Takto znie ďalšia rada, ktorú by si mali osvojiť milovníčky vysokých podpätkov. Samozrejme, stále platí, že zabudnite na vyzúvanie topánok.

Zdroj: www.brightside.me

12. Pri nosení vysokých podpätkov je veľmi dôležitá správna a dôkladná starostlivosť o nohy. Ak totiž máte popraskané či tvrdé päty a mozole, tak vám vysoké podpätky vaše problémy len zhoršia.

Zdroj: www.brightside.me

13. Veľmi dôležitý je aj výber správnych podpätkov. Ženy, ktoré nenosili často tento typ obuvi, by spočiatku mali siahať po širších a nižších podpätkoch, aby si ich nohy zvykli.

Zdroj: www.brightside.me

14. Odporúča sa vždy pri sebe nosiť balíček prvej pomoci, ktorým je v tomto prípade sada lepiacich náplastí. Tie aplikujte na miesta, na ktorých sa vám vytvorili pľuzgiere či zárezy.

Zdroj: www.brightside.me

Zdieľajte tento článok, nech sa o týchto skvelých radách dozvedia aj vaše priateľky a známe.

Zdroj: brightside.me

Foto: brightside.me

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií