fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Princ Charles a Camilla: Kde sa ukrývajú pred koronavírusom?

Koronavírus straší celý svet. A hoc Veľká Británia zaujala v boji proti koronavírusu skutočne laxný prístup, princ Charles a jeho manželka Camilla sa rozhodli chrániť po svojom.

Máte tip? napíšte nám mailom
Na rozdiel od Kate Middleton a princa Williama sa uprostred zdravotnej krízy spojenej s koronavírusom princ Charles a Camilla držia v úzadí. Kde sa rozhodli pred pandémiou ukryť?

Princ Charles a Camilla ďaleko od Londýna

Budúci kráľ, princ Charles a jeho manželka Camilla sa už pred niekoľkými dňami rozhodli opustiť Londýn. Podľa dámskeho amerického magazínu Bazaar, sa manželia uchýlili do svojho sídla v Birkhall, v Škótsku. Urobili tak po zrušení svojej oficiálnej jarnej cesty do Bosny a Hercegoviny. Ako aj na Cyprus a Jordánsko. Vďaka novým technologickým vymoženostiam je však hlavný dedič trónu v kontakte so svojim tímom vo Veľkej Británii. Rovnako je v pravidelnom kontakte aj so svojou mamou kráľovnou Alžbetou II. 

Pred koronavírusom sa chráni aj kráľovná

Kráľovná Alžbeta II. sa vo štvrtok 19. marca 2020 rozhodla presunúť do rodinného sídla vo Windsore, kde sa k nej pripojil aj jej manžel, princ Filip. Toto miesto ohrozuje zdravie kráľovnej a jej manžela omnoho menej ako Buckinghamský palác. Uvedomuje si to nielen kráľovná, ale aj jej tím. Zdá sa však, že toto rozhodnutie prišlo aj na základe potvrdenia pozitívneho výsledku na koronavírus u jednej zo zamestnankýň kráľovnej.

Koronavírus v Buckinghamskom paláci

Znepokojujúca správa o pozitívnom výsledku na koronavírus u zamestnanca Buckinghamského paláca otriasla verejnosťou tento víkend. Zdroj blízky Buckinghamskému palácu informoval magazín The Sun o nakazenej žene spôsobom: „Nie je v ohrození,  je v dobrom zdravotnom stave.”

Vzhľadom na túto situáciu sa však Buckinghamský palác rozhodol presunúť kráľovnú.

“Hlava britskej monarchie sa donedávna stretla s mnohými ľuďmi. Čoskoro oslávi 94. narodeniny a jej poradcovia sa domnievajú, že je lepšie vyhnúť sa rizikám,“ dodáva zdroj.

Napriek hrozbe kráľovná Alžbeta II. vo svojej tlačovej správe oznámila, že je pripravená „na svoju úlohu“ , ktorá jej vyplýva z pozície hlavy britskej monarchie. Zároveň pripomína, že každý z ľudí musí „nájsť nové spôsoby, ako zostať vo vzájomnom kontakte.”  Na záver svojej správy sa snaží obyvateľov Anglicka povzbudiť: „Som si istá, že to spoločne zvládneme.”

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Gala
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií