fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koronavírus: Takto sa pred ním chráni kráľovná Alžbeta II.

Koronavírus straší celý svet. A hoc Veľká Británia zaujala v boji proti koronavírusu skutočne laxný prístup, kráľovná Alžbeta II. sa rozhodla chrániť po svojom.

Máte tip? napíšte nám mailom
Koronavírus neohrozuje len obyčajných ľudí, ale aj kráľovskú rodinu. A najväčšiemu riziku je vystavená hlavne kráľovná a jej manžel. Aj preto Buckinghamský palác rozhodol, že obaja manželia sú spoločne od štvrtka v ich sídle Windsor. Jej bývalá lekárka, Anna Hemming, ubezpečuje všetkých obdivovateľov a fanúšikov hlavy britskej monarchie: ,,Kráľovná Alžbeta II. je na najlepšom možnom mieste a s najlepším možným tímom, kde sa chráni pred epidémiou.”

Kráľovná Alžbeta II. chráni seba aj manžela

Anna Hemming, doktorka kráľovnej a kráľovskej rodiny v rokoch 2008 až 2014, poskytla pre American Vanity Fair rozhovor o súčasnej situácii z hľadiska koronavírusu v kráľovskej rodine. V ňom vyjadrila dôveru voči zamestnancom kráľovnej Alžbety II. Podľa informácií sa niektorí zo zamestnancov kráľovskej rodiny po dôkladnej kontrole stretnú s babičkou Harryho a Williama  tvárou v tvár. Avšak len veľmi „málo z nich je fyzicky prítomných“. 

Podľa bývalej lekárky je kráľovná napriek zložitej situácii neuveriteľne pokojná. 93-ročná kráľovná Alžbeta II. si prešla inými „ťažkými obdobiami“ vrátane druhej svetovej vojny a londýnskych bombových útokov v roku 1982. Tvárou v tvár s koronavírusom si dokáže zachovať chladnú hlavu a rozvahu, nakoľko ona sama „zažila veci, ktoré väčšina z nás ešte nezažila“. Vďaka silnej a skvelej podpore jej manžela a blízkych dokáže túto zdravotnícku krízu prekonať.

Prečítajte si tiež:
Ilustrátor zobrazuje filmové postavy tak, ako ich nepoznáme: Takto by fungovali v reálnom živote

Čo sa týka jej oficiálnych návštev, tie boli v piatok 13. marca kráľovnou zrušené: „Zrušiť všetky stretnutia bolo správnym rozhodnutím. Vyhne sa tak kontaktu s davom či väčším skupinami,“  uvádza doktorka.

Koronavírus a opatrenia v kráľovskej rodine

Kráľovná Alžbeta II. sa vo štvrtok 19. marca 2020 rozhodla presunúť do rodinného sídla vo Windsore, kde sa k nej pripojil aj jej manžel, princ Filip. Toto miesto ohrozuje zdravie kráľovnej a jej manžela omnoho menej ako Buckinghamský palác. Uvedomuje si to nielen kráľovná, ale aj jej tím.
Vzhľadom na epidémiu koronavírusu zrušil princ Charles a jeho manželka Camilla svoje oficiálne cesty naplánované na tohtoročnú jar do Bosny a Hercegoviny. Rovnako aj na Cyprus a do Jordánska. Z Kanady reagovali aj Meghan Markle a princ Harry. Prostredníctvom svojho účtu na Instagrame vyzvali celý svet k vzájomnej solidarite. Prince Harry tiež údajne kontaktoval kráľovnú Alžbetu II. a princa Filipa a požiadal ich, aby „zostali v bezpečí“ a „dávali si obrovský pozor“.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj gala
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií