fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Princ Charles už nie je v karanténe! Je vyliečený z koronavírusu?

Princ Charles je po pozitívnom teste na nový koronavírus konečne mimo karantény. Podľa zdroja blízkeho kráľovskej rodine je „v poriadku a cíti sa dobre“.

Máte tip? napíšte nám mailom
Princ Charles bol minulý týždeň pozitívne testovaný na koronavírus COVID-19. Výsledky v stredu 25. marca 2020 šokovali verejnosť, ale aj kráľovskú rodinu. Našťastie, najstarší 71-ročný syn kráľovnej Alžbety II. mal len „mierne príznaky.“ Napriek týmto povzbudivým správam bol dedič anglického trónu izolovaný v kaštieli Birkhall v Škótsku, kde bol obmedzený aj v stretávaní sa so svojou manželkou Camillou. Cieľ tohto opatrenia bol jasný: nekontaminovať svoju manželku, ktorej výsledok testu na koronavírus bol negatívny.

Princ Charles naďalej pracuje

Hovorca budúceho kráľa podal verejnosti informáciu, že ,po porade so svojím lekárom je princ z Walesu už mimo izolácie.” Odteraz by teda mal byť Williamov a Harryho otec vyliečený. Informáciu potvrdzuje aj zdroj blízky kráľovskej rodine, ktorý poskytol rozhovor denníku Daily Mirror: ,,Princ z Walesu sa cíti dobre“. Jeho karanténa bude trvať sedem dní v súlade s lekárskymi a vládnymi nariadeniami. Charles má povolené pokračovať v telefonických stretnutiach zo svojej kancelárie v Birkhall.
Na druhej strane, jeho manželka Camilla stále pokračuje vo svojej práci a snaží sa pomôcť viacerým združeniam, najmä na ochranu žien. Na verejnosti sa snažila pôsobiť sebaisto a optimisticky, pokiaľ išlo o stav jej manžela. Obaja manželia však aj naďalej zostanú izolovaní, a to podľa opatrení britskej vlády. Tá vyzvala ľudí starších ako 70 rokov, aby neopúšťali svoj domov počas štyroch mesiacov. Dôvodom je riziko nakazenia sa koronavírusom a vysoká úmrtnosť pri pacientoch v tomto veku.

Kde sa nakazil princ Charles?

Len pred niekoľkými dňami potvrdil nakazenie koronavírusom aj monacký princ Albert II. A práve on mohol nakaziť aj princa Charlesa. Obaja muži sa totiž 10. marca 2020 stretli tvárou v tvár pri udalosti organizovanej mimovládnou organizáciou WaterAid. V tlačovej správe, ktorá informovala o pozitívnom výsledku na koronavírus u princa Charlesa, však jeho tím postupuje opatrne a dbá na to, aby nikoho krivo neobvinili.

„Nie je možné presne určiť, kto nakazil princa Charlesa. Jeho kráľovská výsosť sa v posledných týždňoch kvôli veľkému počtu svojich záväzkov stretla s mnohými ľuďmi.“

 

Prečítajte si tiež:
Lietadlo, ktoré privezie zdravotnícky materiál, pristane dnes 12.40
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj gala

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií