Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Princ Charles má koronavírus! Nakazil ho monacký princ Albert II.?

Princ Charles má koronavírus! Táto informácia dnes šokovala celý svet. Kde sa budúci kráľ nakazil?

Najstarší syn kráľovnej Alžbety II. a následník britského trónu, má koronavírus. 71-ročný princ Charles má mierne príznaky „ale inak je v dobrom zdravotnom stave“, uviedol hovorca a dodal, že jeho manželka Camilla (72) bola tiež testovaná, ale vírus nemá. Napriek tomu táto správa znepokojuje britských občanov a pýtajú sa, kde sa mohol ich budúci panovník nakaziť.

Kde sa nakazil princ Charles?

Len pred niekoľkými dňami potvrdil nakazenie koronavírusom aj monacký princ Albert II. A práve on mohol nakaziť aj princa Charlesa. Obaja muži sa totiž 10. marca 2020 stretli tvárou v tvár pri udalosti organizovanej mimovládnou organizáciou WaterAid. V tlačovej správe, ktorá informovala o pozitívnom výsledku na koronavírus u princa Charlesa však jeho tím postupuje opatrne a dbá na to, aby nikoho krivo neobvinili.

„Nie je možné presne určiť, kto nakazil princa Charlesa. Jeho kráľovská výsosť sa v posledných týždňoch kvôli veľkému počtu svojich záväzkov, stretla s mnohými ľuďmi.“

Princ Charles a Camilla ďaleko od Londýna

Budúci kráľ, princ Charles a jeho manželka Camilla sa už pred niekoľkými dňami rozhodli opustiť Londýn. Podľa dámskeho amerického magazínu Bazaar, sa manželia uchýlili do svojho sídla v Birkhall, v Škótsku. Urobili tak po zrušení svojej oficiálnej jarnej cesty do Bosny a Hercegoviny. Ako aj na Cyprus a Jordánsko. Vďaka novým technologickým vymoženostiam je však hlavný dedič trónu v kontakte so svojim tímom vo Veľkej Británii. Rovnako je v pravidelnom kontakte aj so svojou mamou kráľovnou Alžbetou II.

Princ William sa ukázal ako skutočný kráľ

Princ William a jeho manželka sa ako jediní rozhodli ostať v Londýne a podporiť obyvateľov Veľkej Británie. Minulý štvrtok 19. marca sa rodičia Georga, Charlotte a Louisa stretli so zdravotníckymi pracovníkmi v prvej línii. Kráľovský pár navštívil londýnsku pohotovostnú službu.

Vojvoda z Cambridge využil túto cestu a pripomenul obyvateľom opatrenia, ako sa chrániť pred koronavírusom. Zároveň sa ich snažil v boji proti epidémii povzbudiť.

„Každý jeden z nás zohráva dôležitú úlohu, ak chceme chrániť tých najzraniteľnejších,“ uviedol vo svojom vyhlásení na Instagrame.

„Znamená to, že zostaneme doma, ak máme my alebo tí, s ktorými žijeme príznaky a vyhýbame sa akýmkoľvek kontaktom, ktoré pomáhajú zvyšovať šírenie vírusu.“

Kate Middleton a princ William sa snažili ísť príkladom a počas návštevy nemocnice si dvakrát vydezinfikovali ruky. Obaja manželia touto návštevou preukázali, že obyvatelia Británie im môžu dôverovať.

Pre odborníčku na kráľovskú rodinu niet pochýb, že vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge sú dnes v najlepšej pozícii na podporu národa. „Zdá sa mi zaujímavé, že prvým členom kráľovskej rodiny, ktorý oslovil národ, bol William,“ uviedla.
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií