fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Holíte sa správne? Pomôcť vám môžu aj kapsuly či peelingy

Máte tip? napíšte nám mailom

Každý, kto veľa a rád cestuje, dobre pozná útrapy spojené s balením a nosením rôznych kozmetických prípravkov. Antiperspirant zaberie veľa miesta, kefka s pastou na zuby tiež a o pene na holenie a holiacom strojčeku už ani nehovoríme.

Ak sa nám toto všetko podarí aj zbaliť, následne sa objaví ďalší problém – recyklácia. Keďže hygiena je nevyhnutnou súčasťou nášho života, bez všetkých týchto prípravkov sa nezaobídeme, ale môžeme to urobiť inak.

Dá sa vôbec oholiť bez toho, aby sme so sebou museli nosiť kovovú fľašku peny?

Tento zdanlivo neriešiteľný problém sa podarilo vyriešiť spoločnosti Pacific Shaving Company. Tá totiž vytvorila malé kapsuly, ktoré akonáhle sa dostanú do kontaktu s vodou, vytvoria penu a holenie je vďaka nim rýchle a zábavné.

Kapsuly sú z plastu, ktorý sa pri kontakte s vodou automaticky rozpustí a nie je toxický, čo je dobrá správa pre všetkých milovníkov životného prostredia. Už viac nemusíte kupovať penu v kovovom balení a riešiť problémy s odpadom. Ide to aj inak, neveríte? Tak pozerajte.

Ak sa vám výrobok páči a vedeli by ste si predstaviť aj vy takto šetriť čas a životné prostredie, zakúpite ho cez oficiálnu stránku predajcu, pričom cena sa pohybuje okolo 7 $, čo nie je viac ako 8 eur.

Na Slovensku, žiaľ, takýto výrobok na pultoch predajní nenájdete, výrobcovia ponúkajú maximálne mini balenia holiacej peny, ktoré nemajú viac ako 30 ml.

Viete sa správne holiť? Na záver ponúkame rýchly manuál

Holenie môže byť aj trápenie, zvlášť vtedy, keď neviete, ako na to a po každom holení vám na tele zostanú nepekné ranky, prípadne vyrážky, ktorých zbaviť sa je občas skutočne ťažké. Po prečítaní týchto tipov možno zmeníte názor.

Prečítajte si tiež:
Strašiak menom celulitída. Vieme, ako s ňou zatočiť aj bez krémov

Po smere rastu chĺpkov alebo proti rastu chĺpkov?

Odpoveď je jednoduchá – omnoho dôležitejšie ako smer holenia je, aby bola pokožka správne napnutá. V opačnom prípade dôjde k jej rýchlemu poškodeniu a holenie bude nepríjemné, bolestivé a v konečnom dôsledku nedokonalé.

Väčšine žien sa osvedčilo holenie po smere rastu chĺpkov, holenie proti smere rastu chĺpkov môže spôsobiť nadmerné zarastanie, a s tým spojené častejšie holenie.

Čím viac ťahov pri holení urobíte, tým viac sa pleť podráždi. Jej začervenanie a následne drobné ranky či vyrážky sú iba prirodzenou reakciou na nesprávne zaobchádzanie so žiletkou alebo s elektrickým holiacim strojčekom. Menej je v tomto prípade viac, myslite na to, keď sa budete najbližšie holiť.

Problémy so zarastaním chĺpkov

Ženy o tom nehovoria rady, ale aj to je problém, ktorý treba pri holení riešiť. Ak vám chĺpok zarástol pod pokožku, opakované prechádzanie po ňom žiletkou zrejme nebude tá najsprávnejšia voľba. Miesto, ale aj okolie si zbytočne iba podráždite, čo vám holenie oddiali aj na niekoľko týždňov.

Stačí, ak chĺpok jemne uvoľníte peelingom, peelingovou rukavicou alebo odstránite pinzetou. Vie pomôcť aj teplá voda, ktorá pokožku výborne zmäkčí a chĺpok vyjde na povrch sám. Peelingy si môžete urobiť aj sami doma, stačí pohľadať na internete a o príjemný večer máte postarané.

Prečítajte si tiež:
POZOR: Úrad verejného zdravotníctva varuje pred nebezpečnou kozmetikou. Ihneď ju vyhoďte!

Aké produkty použiť?

Nám sa osvedčila aj takzvaná cukrová pasta, ktorá vám zaručí dlhodobejší efekt hladkej pokožky. Po depilácii by ste mali miesto dezinfikovať, aby sa nezapálilo, odporúča sa použiť napríklad alpu, zinkovú masť, balzam po holení, zvlhčujúci krém s výťažkami aloe vera, detský alebo olivový olejček. Upokojujúci účinok má aj detský púder, pomôcť môže aj pleťová voda s jemnými dezinfekčnými účinkami.

Podporte domáci trh

Výborná správa je, že cukrová pasta, ako aj peelingy, sa vyrábajú aj u nás na Slovensku a kúpiť si ich môžete už aj cez e-shop. V súvislosti s peelingami predávajúci sľubujú okrem dokonalej relaxácie i pozitívny účinok na zdravie pokožky.

Zdroj: kavickari.sk

V ponuke je napríklad škoricový, kávový, kakaový či kokosový. Keďže sa peelingy skladajú z kvalitných a starostlivo vyberaných ingrediencií, ich kombinácia dokáže pomôcť pri redukcii rôznych kožných nezrovnalostí, medzi ktoré patrí okrem zarastania chĺpkov aj odstránenie prejavov celulitídy či problémov so suchou pokožkou so sklonmi k tvorbe šupiniek. Ukazuje sa aj ako výborný pomocník v boji proti akné či ekzému.

Pomôcť vie aj slnko

Znie to už ako klišé, ale aj v tomto prípade je najlepším lekárom slnko. V zimných mesiacoch ho ženy zvyknú zamieňať za solárium, čo podľa odborníkov nie je vôbec zlý nápad, pokožka sa tak zjednotí a odstránia sa tak i drobné fliačiky, ktoré ste si spôsobili počas holenia. Ak sa nestratia úplne, tak ich počet a zafarbenie sa aspoň zredukuje, čo tiež nie je na zahodenie. Čo poviete?

Zdroj: YouTube.com, wanda.pluska.sk,

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií