fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Raketový potenciál Ruska sa vyčerpáva. Na koľko masívnejších útokov im ešte vystačia zbrane?

V súčasnosti Rusko využíva zvyšné strategické raketové zásoby, ktoré nedokáže rýchlo obnoviť vlastnou produkciou.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.11.2022 (Webnoviny.sk) – Po ostatnom ruskom raketovom útoku voči Ukrajine stačí zvyšný raketový potenciál Moskvy najviac na tri masívnejšie útoky. Referuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zvyšné zásoby

„Raketový potenciál Ruskej federácie stačí maximálne na tri masívne útoky podobné tomu z 15. novembra,“ uviedol spomenutý zdroj. Ten dodáva, že ukrajinskej protivzdušnej obrane sa už podarilo zostreliť približne 70 % iránskych rakiet a bezpilotných lietadiel.

V súčasnosti Rusko využíva zvyšné strategické raketové zásoby, ktoré nedokáže rýchlo obnoviť vlastnou produkciou. Zároveň potrebuje na obnovu zásob rakiet 14 až 16 mesiacov.

Ak by Moskva mohla rýchlo doplniť zásoby rakiet, nevyhľadávala by ich dovoz,“ píše Ukrajinská pravda.

Štyria nepriatelia

„Štyria nepriatelia ruského raketového arzenálu – brilantné ukrajinské sily protivzdušnej obrany, slabé ruské raketové sily, sankcie a čas. Demilitarizujme teroristický štát, aby sme mohli žiť v mieri!“ napísal na Twitteri ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Raketový útok, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Raketový potenciál Ruska sa vyčerpáva. Na koľko masívnejších útokov im ešte vystačia zbrane? © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Pchjongjang potvrdil, že nedávne raketové testy simulovali jadrové útoky
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií