fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ranné teploty na Slovensku klesli pod -24 °C

Máme za sebou veľmi chladnú noc vplyvom arktického vzduchu, ktorý prenikol na naše územie zo severu. Teploty dnes o 7.00 hod. klesli na mnohých miestach pod -20 °C a niekde aj nižšie.

Máte tip? napíšte nám mailom

Za veľmi nízke nočné a ranné teploty na našom území môže prenikanie arktického vzduchu zo Sibíru, ktorý najviac „ochladil“ najmä Kysuce a Oravu.

V týchto lokalitách klesali teploty počas noci najstrmšie smerom dolu. O polnoci bolo najchladnejšie v Turzovke, kde bolo nameraných -21,1 °C. V Oravskej Lesnej o polnoci klesli teploty na -20,6 °C a v Čadci na -19,9 °C.

Po polnoci klesali teploty na celom území Slovenska ešte nižšie. Dnes ráno o 7.00 hod. SHMÚ zaznamenal najnižšiu teplotu v Rabči, kde bolo -24,5°C.

Mimoriadne mrazivo bolo aj v Turzovke, kde do rána klesla teplota na -24,2 °C a v Čadci na -24,0 °C.

Snímka obrazovky o
Pokles teplôt v Rabči. Zdroj: SHMÚ
Teploty pod hranicou -20 °C celkovo klesli na 11 staniciach, okrem spomenutých ešte v Červenom Kláštore, Liesku, Martine, Oravskom Veselom, Oravskom Podzámku, Oravskej Lesnej, Plavči a v Podolínci.
Viac ako -15 °C bolo dnes o 7.00 hod. až na 23 miestach, prevažne na severnom a severozápadnom Slovensku. Na veľmi chladnú noc sa treba pripraviť aj túto noc.
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií