fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruské ministerstvo obrany chce ukončiť dohodu o vývoze ukrajinského obilia

Ruský rezort obrany uviedol, že dôvodom je údajný ukrajinský útok dronmi proti lodiam ruskej Čiernomorskej flotily zakotveným na Kryme.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.10.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské ministerstvo obrany v sobotu oznámilo, že Rusko chce zrušiť implementáciu dohody o vývoze ukrajinského obilia, ktorú sprostredkovala Organizácia Spojených národov.

Doteraz vďaka tejto dohode Ukrajina vyviezla viac ako 9 miliónov ton obilia, čo pomohlo znížiť globálne ceny potravín. Ruský rezort obrany za dôvod zrušenia realizácie dohody označilo údajný ukrajinský útok dronmi proti lodiam ruskej Čiernomorskej flotily zakotveným na Kryme.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruské vyhlásenie, že chce ukončiť implementáciu dohody o vývoze ukrajinského obilia, prišlo len deň po tom, ako generálny tajomník OSN António Guterres vyzval Rusko a Ukrajinu, aby dohodu obnovili. Dohodu uzavreli v júli s platnosťou do 19. novembra.

Viac k témam: Ceny potravín, Dohoda, Ozbrojený útok, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruské ministerstvo obrany chce ukončiť dohodu o vývoze ukrajinského obilia © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií