fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Severná Kórea opäť vystrelila desiatku rakiet v blízkosti hraníc s Južnou Kóreou, Soul neostal bez reakcie

Testy rakiet oba štáty uskutočnili niekoľko hodín po tom, ako Severná Kórea pohrozila, že použije jadrové zbrane, aby USA a Južná Kórea „zaplatili najstrašnejšiu cenu v histórii”.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.11.2022 (Webnoviny.sk) – Na juhokórejskom ostrove Ulleung v stredu vyhlásili vzdušný poplach a obyvateľov evakuovali do krytov po tom, ako Severná Kórea vystrelila smerom k ostrovu zhruba desiatku rakiet. Najmenej jedna raketa dopadla v blízkosti námorných hraníc oboch krajín. Južná Kórea rýchlo odpovedala vlastnými raketovými testmi v rovnakej pohraničnej oblasti.

Testy rakiet oba štáty uskutočnili niekoľko hodín po tom, ako Severná Kórea pohrozila, že použije jadrové zbrane, aby USA a Južná Kórea „zaplatili najstrašnejšiu cenu v histórii”. Pchjongjang tak zintenzívnil svoju ostrú rétoriku proti prebiehajúcemu juhokórejsko-americkému vojenskému cvičeniu, ktoré považuje za nácvik invázie.

Severokórejské odpálenie rakiet nasledovalo niekoľko hodín po tom, ako Biely dom opätovne zopakoval, že vojenské manévre sú súčasťou rutinného programu spoločných cvičení s Južnou Kóreou. V reakcii na severokórejské testy juhokórejské vojenské lietadlá v stredu odpálili tri presne navádzané rakety vzduch-zem v blízkosti východných námorných hraníc, aby Soul ukázal odhodlanie odpovedať tvrdo na severokórejské provokácie.

Viac k témam: Biely dom, Jadrové zbrane, Raketové testy
Zdroj: Webnoviny.sk – Severná Kórea opäť vystrelila desiatku rakiet v blízkosti hraníc s Južnou Kóreou, Soul neostal bez reakcie © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Soul vyslal 80 bojových lietadiel po tom, čo spozoroval desiatky severokórejských letov
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií