fbpx
Turisti zachytili sloníča bez chobota. Aké sú jeho šance na prežitie?

Turisti zachytili sloníča bez chobota. Aké sú jeho šance na prežitie?

Môže sloníča bez chobota prežiť?

Turisti v juhoafrickom národnom parku Kruger National Park zachytili sloníča, ktorému chýba chobot. Zamestnanci parku nevedia s istotou povedať, ako zviera o životne dôležitú časť tela prišlo, no verzií je viacero. Mohlo sa napríklad lapiť do pasce, táto teória je však len veľmi málo pravdepodobná. Väčšia pravdepodobnosť je, že malý sloník stratil chobot pri strete s predátorom akými sú levy či krokodíly. Oba tieto druhy sú totiž známe tým, že útočia na sloníčatá. To potvrdil i muž, ktorý úbohého cicavca zachytil na video.

Slony využívajú choboty nielen pri jedle a pití, ale aj v rámci sociálnej interakcii v ich stáde. Šanca na jeho prežitie teda príliš vysoká nie je. Bez chobotu môže len sotva prijať 200 kilogramov potravy a 190 litrov vody denne. Jediné, čo je na celej situácii ako-tak dobré, je fakt, že dospelé slony zo stáda na mláďa nezanevreli. Bez nich by bola šanca na jeho prežitie úplne mizivá.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Česi zažili šok v autoumývarni. Cirkusanti tam umývali slona a použili pri tom saponát na autá
Google+ Linkedin

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.