Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovák vytvoril sci-fi film, ktorý nesie silné posolstvo. Z jeho grafiky navyše padnete na zadok

Adrián Adamec je študent masmediálnej komunikácie. Kinematografia je jeho veľká vášeň, čo svedčí o tom, prečo tento film nestál ani cent.

Na vzniku tohto sci-fi sa podieľali jeho priatelia. Čo šokuje najviac, je fakt, že film mal nulový rozpočet. Vášeň, talent a cit pre detail je to, čo vytvorilo toto dielo. Nádejný slovenský filmár ho nakrútil za šesť dní, pričom grafickú stránku animácie vylepšoval niekoľko týždňov.

Alternate
Adrián Adamec a jeho tím počas nakrúcania. Zdroj: Adrián Adamec

Tento krátkometrážny sci-fi film ani zďaleka nie je prvý medzi filmami Adriána Adamca. Už v minulosti pracoval na úspešnom projekte s názvom Valis. Na jeho youtubovej stránke nájdete aj videá niektorých jeho postáv s informáciami o tom, ako ich vytváral, programoval a graficky upravoval.

O čom je Alternate?

Film Alternate je sci-fi príbeh o svete, kde na seba narazia alternatívne reality. Najdôležitejšou témou tohto filmu je strach. Ten je hlavnou hybnou silou všetkých postáv. Či už je to strach z neznámych tvorov, ktoré vstupujú do nášho sveta, bytosti žijúce mimo našej predstavivosti alebo strach zo straty milovaných,“ vysvetľuje myšlienku filmu nádejný kinematograf.

Jadro filmu tvorí Ellys a jej emócie. Keď prišla o milovaného otca, neostalo jej nič iné, iba jej sestra, o ktorú sa teraz chce postarať. Srach z toho, že ju stratí, ju natoľko spúta, že nedokáže cítiť žiadnu radosť zo života, ktorý ešte ako tak má. „Ellys si na konci uvedomí, že dôležité je vychutnať si každý okamih počas života a prejavovať svoju lásku druhým, nie stráviť celý život v strachu.“

Nadaných slovenských kinematografov máme viac. Prečítajte si napríklad rozhovor s Petrom Jancurom, ktorý založil Business Art Production na podporu týchto audiovizuálnych diel.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií