fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovensko: Polícia vypátrala ženu, ktorá šírila dezinformácie o koronavíruse

Polícia vypátrala ženu z Dunajskej Stredy, ktorá rozširovala na sociálnych sieťach hoaxy o koronavíruse. Na rade sú ďalší.

Máte tip? napíšte nám mailom

Okrem toho, že sa na Slovensku rozmáha koronavírus, rozširujú sa aj ľudia, ktorí majú potrebu robiť osvetu klamstvami a neoverenými faktami. Ruku na srdce. Koľkokrát ste si za posledné dni na sociálnych sieťach prečítali správu o tom, že ide vojna alebo, že sa sem potichu presúvajú tanky? A práve na podobné správy upriamila pozornosť polícia.

Polícia vypátrala ženu, ktorá šírila hoaxy a dezinformácie

Posledné dni sa objavili tri nahrávky, ktoré šírili dezinformácie v súvislosti s koronavírusom a boli masovo zdieľané medzi užívateľmi Messengera a WhatsAppu. Polícia preto žiadala verejnosť o pomoc s identifikáciou hlasov, prípadne s identifikáciou reťazca, aby prišli na to, kto ako prvý správu poslal. Policajti majú za sebou prvé výsledky.

“Tak ako informoval prezident Policajného zboru Milan Lučanský, máme stotožnenú prvú osobu, ženu z okresu Dunajská Streda, s ktorou sú vykonávané procesné úkony. Policajná práca pokračuje aj v ďalších prípadoch, zatiaľ nemôžeme ísť do detailov,” informovali policajti prostredníctvom sociálnej siete.

Zároveň upozornili, aké je nutné si uvedomiť, že na Slovensku platí mimoriadny stav a zažívame krízu, aká tu bola naposledy pred viac ako polstoročím. Každý, kto bude šíriť poplašné správy, dezinformácie a hoaxy, bude musieť brať na zreteľ, že jeho konanie bude polícia sledovať. Ak budú splnené znaky trestného činu, polícia zasiahne a autor podobných správ bude mať veľké problémy. Tu akákoľvek sranda končí, treba byť zodpovedný.

Prečítajte si tiež:
Pribudlo takmer 1900 nových prípadov COVID-19. Urobilo sa cez 20 tisíc PCR testov

Koronavírus vo svete

Nový koronavírus SARS-CoV-2 sa už rozšíril do viac ako 80 krajín a teritórií sveta a globálne si vyžiadal približne 7950 obetí a viac ako 198 000 nakazených. Vlády a medzinárodné organizácie sprísňujú opatrenia proti novému koronavírusu, ktorý sa šíri extrémne rýchlo.

Na Slovensku je zatiaľ potvrdených 105 prípadov, no s najväčšou pravdepodobnosťou sa počet infikovaných zvýši. Vláda apeluje na všetkých obyvateľov, aby dodržiavali všetky bezpečnostné opatrenia a zbytočne nevychádzali von. Súčasťou prevencie je aj dôkladné umývanie rúk a nosenie rúška.

Dodržujete nariadenia vlády?

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií