Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sneženie zavíta na Slovensko vo štvrtok. Snežiť bude v týchto okresoch

Po víkendovom snežení, ktoré zasiahlo predovšetkým sever a východ územia sa chystá do našej oblasti ďalšia vlna. Táto vlna síce prinesie sneženie, ale sneh sa pravdepodobne neudrží.

Uplynulý víkend niektoré oblasti nášho územia zažili pravú zimnú atmosféru. Regióny severného a východného Slovenska sa zobudili do bieleho rána. Cez víkend napadlo v týchto oblastiach od 1 až do 10 cm snehu, ktorý sa aktuálne topí.

Prvý sneh tak dorazil už aj do prvých nížin, no obyvatelia západného a väčšej časti stredného Slovenska musia zatiaľ čakať. Nie však nadlho.

V priebehu týždňa totiž začne počasie ovplyvňovať teplý front, ktorý prinesie na naše územie zrážky, ktoré budú spočiatku snehové. Sneženie sa objaví napríklad aj v oblasti Bratislavy, no veľa snehu nenapadne.

Počasie totiž bude ovplyvňovať teplý front a ako je z povahy tohto frontu pomerne bežné, tak za ním začne do našej oblasti prúdiť teplejší vzduch. Ten sa bude nad našu oblasť dostávať od juhu.

Zrážky by na naše územie mali doraziť vo štvrtok počas dňa a malo by sa jednať prevažne o zrážky snehové. Následne sa však začne k moci dostávať teplejší vzduch a tak hranica sneženia začne klesať. Oblasti v ktorých sa očakáva vo štvrtok sneženie môžete vidieť na mape.

imeteo
zdroj: imeteo.sk

Pomerne veľa snehu sa očakáva napríklad na východe Rakúska, či v Slovinsku alebo v Chorvátsku. U nás to však bude na sneh biedne.

Prieniku teplého vzduchu budú brániť Karpaty, čo vidieť aj na mape očakávanej hranice sneženia. Na Záhorí tak bude snežiť o čosi dlhšie ako v Podunajskej nížine.

Napriek tomu, že vo štvrtok nás čakajú snehové vločky zrejme aj v Bratislave, tak vločky budú len padať. Na zemi sa budú topiť a tak môžeme povedať, že prvé sneženie síce príde, ale prvá snehová pokrývka nateraz nie.

Naviac vyhliadka na nasledujúce dni naznačuje, že sa bude otepľovať.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií