fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Španieli posielajú na trh dva nové modely. Modernizovaná Ateca a CUPRA Formentor

Modernizovaný SEAT Ateca, či spustenie výroby vlajkovej lode novej značky CUPRA modelu Formentor. 

Máte tip? napíšte nám mailom

SEAT Ateca sa stal od svojho príchodu na trh jedným z najobľúbenejších SUV vo svojej kategórii. Mali sme ju dokonca možnosť aj otestovať a musíme konštatovať, že svoje miesto na trhu má právom. Určite to nie je model, ktorý by bol do počtu. Jeho dizajn je navyše dodnes veľmi svieži a moderný. Španielska automobilka však nedávno predstavila faceliftovanú verziu, ktorá dizajn Ateci posúva opäť na vyššiu úroveň. 

Nová značka CUPRA si navyše tento model opäť zobrala do parády a okrem dizajnových zmien vylepšila jazdné vlastnosti. CUPRA Ateca využíva motor 2.0 TSI s výkonom 300 koní, pohon všetkých štyroch kolies, 7-stupňovú automatickú prevodovku DSG a adaptívny podvozok. Táto kombinácia už v prefaceliftovej verzii dávala tomuto rodinnému SUV úplne iný charakter. Všetky verzie modelu Ateca sa budú vyrábať v závode Kvasiny v Českej republike.

gdCard resizeViewPort noScale fileReferenceOriginal
Modernizovaná CUPRA Ateca

CUPRA Formentor

Španielsky výrobca navyše v najbližších dňoch spúšťa aj predpredaj svojej vlajkovej lode pod značkou CUPRA. Ide o model Formentor, ktorý je vyvinutý výhradne pre športovú značku CUPRA, a teda s logom SEAT tento model neuvidíme. Ponúkať sa budú zatiaľ dve verzie pohonu. Čisto benzínová varianta disponuje výkonom 310 koní a neskôr príde na trh plug-in hybrid so systémovým výkonom 245 koní a elektrickým dojazdom okolo 50 kilometrov. Ceny modernizovanej Ateci ako aj modelu Formentor sa dozvieme už v najbližších týždňoch. CUPRU Formentor bude možné predobjednať už počas tohto leta.

Prečítajte si tiež:
V čom jazdia najbohatší ľudia sveta? Realita vás prekvapí
gdCard resizeViewPort noScale fileReferenceOriginal
CUPRA Formentor

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj SEAT SEAT

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií