fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Španieli posielajú na trh dva nové modely. Modernizovaná Ateca a CUPRA Formentor

Modernizovaný SEAT Ateca, či spustenie výroby vlajkovej lode novej značky CUPRA modelu Formentor. 

Máte tip? napíšte nám mailom

SEAT Ateca sa stal od svojho príchodu na trh jedným z najobľúbenejších SUV vo svojej kategórii. Mali sme ju dokonca možnosť aj otestovať a musíme konštatovať, že svoje miesto na trhu má právom. Určite to nie je model, ktorý by bol do počtu. Jeho dizajn je navyše dodnes veľmi svieži a moderný. Španielska automobilka však nedávno predstavila faceliftovanú verziu, ktorá dizajn Ateci posúva opäť na vyššiu úroveň. 

Nová značka CUPRA si navyše tento model opäť zobrala do parády a okrem dizajnových zmien vylepšila jazdné vlastnosti. CUPRA Ateca využíva motor 2.0 TSI s výkonom 300 koní, pohon všetkých štyroch kolies, 7-stupňovú automatickú prevodovku DSG a adaptívny podvozok. Táto kombinácia už v prefaceliftovej verzii dávala tomuto rodinnému SUV úplne iný charakter. Všetky verzie modelu Ateca sa budú vyrábať v závode Kvasiny v Českej republike.

gdCard resizeViewPort noScale fileReferenceOriginal
Modernizovaná CUPRA Ateca

CUPRA Formentor

Španielsky výrobca navyše v najbližších dňoch spúšťa aj predpredaj svojej vlajkovej lode pod značkou CUPRA. Ide o model Formentor, ktorý je vyvinutý výhradne pre športovú značku CUPRA, a teda s logom SEAT tento model neuvidíme. Ponúkať sa budú zatiaľ dve verzie pohonu. Čisto benzínová varianta disponuje výkonom 310 koní a neskôr príde na trh plug-in hybrid so systémovým výkonom 245 koní a elektrickým dojazdom okolo 50 kilometrov. Ceny modernizovanej Ateci ako aj modelu Formentor sa dozvieme už v najbližších týždňoch. CUPRU Formentor bude možné predobjednať už počas tohto leta.

Prečítajte si tiež:
Svadba alebo rozlúčka: S týmto luxusným obrom sa aj vy môžete cítiť ako celebrita!
gdCard resizeViewPort noScale fileReferenceOriginal
CUPRA Formentor

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj SEAT SEAT

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií