fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ako dokáže meditácia zlepšiť život – Budete zdravší a bez stresu

Náš život je veľmi rýchly a v uponáhľanej dobe sa neraz cítime stratení a unavení. Prečo neskúsiť niečo nové a pomôcť svojmu životu? Meditácia ho dokáže zlepšiť v mnohých ohľadoch.

Máte tip? napíšte nám mailom

Meditácia dokáže zlepšiť život – dajte jej šancu

Sú ľudia, ktorí si myslia, že meditácia ide ruka v ruke s ezoterikou a pre normálnych ľudí nie je vhodná. Samozrejme, každý má právo na svoj názor, ale je dobré vedieť, prečo by ste ju mohli aspoň vyskúšať. Čo vlastne meditácia je? Je to stav, počas ktorého zameriavate pozornosť do svojho vnútra, na myšlienky, pocity a tok energie. Učíte sa ich sledovať a kontrolovať. Tiež je výborná na to, aby sa ľudia naučili správne dýchať a upokojiť sa. Priaznivo ale vplýva aj na srdce a znižuje tlak.

Vhodná je pre všetkých

Meditovanie môže zlepšiť celkovú kvalitu života. Neprináša len ticho, ale aj poznanie seba a svojich myšlienok. Prináša nové nápady a prospieva tým, ktorí majú kreatívnu prácu alebo hľadajú riešenia na rôzne problémy. Pomáha ľuďom, ktorí denne musia rozhodovať o rôznych veciach aj tým, ktorí pracujú v tímoch. Je viacero foriem meditácie a väčšina nevyžaduje špeciálne vybavenie ani priestor. Na začiatok postačí len pár minút denne a treba si zvoliť takú formu, ktorá vám bude vyhovovať.

Prečítajte si tiež:
5 dôvodov, prečo jesť banány každý deň

https://www.instagram.com/p/BozsxPrASXK/

Zbavte sa stresu a úzkosti

Meditácia prispieva k znižovaniu stresu. Ten môže zvýšiť hladiny stresového hormónu, ktorý  podporuje zápaly v tele. Stres môže tiež narušiť spánok, rozvinúť depresiu a úzkosť, zvýšiť krvný tlak a prispieť k únave a negatívnemu mysleniu. Meditácia to dokáže zmeniť. Zbavíte sa aj pocitov úzkosti a depresie. Meditácia môže viesť aj k blahodarným zmenám v mozgu a ochrániť pred duševnými ochoreniami. Ďalšou výhodou je aj sebapoznanie, pretože niektoré formy meditácie pomáhajú ľuďom lepšie poznať samých seba a rásť do svojho lepšieho ja.

https://www.instagram.com/p/B3b_LMFH9H7/

Budete sa lepšie cítiť

Pri meditácii sa môžete pripraviť aj na to, že sa zlepší vaša pozornosť. Naučíte sa  ju lepšie udržiavať a ľahšie si zapamätáte podrobnosti o svojich úlohách. Prospieva nielen vám, ale aj vášmu okoliu. Budete súcitnejší, milší a cieľom bude konať dobro.  To ale nie je všetko. Duševná disciplína, ktorú si pri meditovaní postupne vytvoríte, pomôcť prelomiť závislosť sebaovládaním.  Tiež si dokážete uvedomiť, čo spúšťa závislosť a aké sú jej príčiny. Keď uvoľníte napätie a stres, čaká vás aj lepší spánok. Nielenže rýchlejšie zaspíte, ale aj kvalita spánku bude väčšia. Ráno sa tak zobudíte odpočinutí a lepšie zvládnete pracovný deň.

Prečítajte si tiež:
Dajte si ho pravidelne! Červené víno má podľa vedcov pozitívny vplyv na črevnú mikroflóru

Zdroje: omladnut.sk  eduworld.sk  svetevity.sk  biela-magia.eu

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií