fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Študentku donútili odísť z vyučovania, pretože jej presvitali bradavky. Toto nasledovalo

Máte tip? napíšte nám mailom

Bradavky spôsobujú rozruch nielen na Instagrame ale i na školách…

Študentka z amerického štátu Montana, Kaitlyn Juvik, zažila v škole neobvyklú situáciu. Keď šla po chodbe do učebne, kde mala mať ďalšiu hodinu, zastavila ju zástupkyňa riaditeľa s tým, či si niečo nezabudla obliecť. Kaitlyn vôbec netušila, o čo učiteľke ide, pretože bola oblečená normálne. Po ďalších trápnych a nevhodných otázkach zo strany pedagogičky vysvitlo, že učiteľom sa nepáčilo, že dievča nemá pod čiernym topom podprsenku. Dozvedela sa však, že sa im to nielen nepáči, ale cítili sa v spoločnosti Kaitlyn nesvoji a sťažovali sa v riaditeľni.

34f999ab00000578-3627774-image-a-46_1465237159598

Zástupkyňa preto musela poslať študentku domov, aby sa prezliekla, resp. aby si obliekla podprsenku. Kaitlyn sa preto necítila dobre, pretože bez podprsenky sa cíti omnoho lepšie nielen ona, ale i jej kamarátky. Šla ale so slzami domov, pretože nechápala, prečo má vlastne problém.

34f4be7a00000578-3627774-image

Doma si vyhľadala školský poriadok a nikde v ňom nenašla zmienku o tom, že by bolo povinné nosiť podprsenku. Práve naopak, školské pravidlá zakazujú, aby boli ramienka z podprsenky vidieť. Kaitlyn sa teda rozhodla posťažovať na sociálnych sieťach, kde sa jej v priebehu niekoľkých hodín dostalo podpory nielen od miestnych žien, ale od dievčat a žien z celého sveta.

Prečítajte si tiež:
Samsung Galaxy C5 oficiálne predstavený - hrúbka iba 6.7 mm

34fbfa1200000578-3627774-image-a-4_1465235263160

Netrvalo dlho a Kaitlyn sa rozhodla v škole zorganizovať Deň bez podprsenky. „Nechcela som týmto dňom naštvať učiteľov, ale bojovať za svoje práva. Prečo by som sa mala prispôsobovať mužom? Ak ich moje prsia a bradavky rozptyľujú, nech sa nich nepozerajú. Prečo by som sa mala obetovať kvôli tomu, aby sa oni cítili pohodlne, keď mne samej je podprsenka nepríjemná,“ vysvetlila.

Zdroj: dailymail.co.uk

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií