fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Švédi navrhli lacný a moderný dom pre študentov!

Máte tip? napíšte nám mailom

Švédska firma “Tengbom” navrhla študentský dom s rozlohou 10m²!

Linda Camara a Pontus Åqvist z vyššie spomínanej švédskej firmy navrhli drevený dom(ček), ktorý mal byť finančne dostupný a využiteľný. Musíme uznať, že sa im to podarilo.

Tvorcovia tvrdia, že prostredníctvom efektívneho usporiadania a využitia vrstveného dreva sa zníži nájomné o 50 percent a prispeje sa k udržiavaniu životného prostredia.

Vo vnútri domčeka sa nachádza malý kuchynský kút s policami a zelenými úložnými skriňami, malá kúpeľňa a podkrovie na spanie, ktoré je prístupné pomocou malých drevených schodov pripevnených k stene. Dve okná na spodnom poschodí možno sklopiť dole a použiť ako jedálenský alebo písací stôl. Pod podkrovím nájdeš hojdaciu sieť, ktorú by si určite využil.

Comfortable-sleeping-quarters-and-a-hammock

Hlavnou úlohou bolo vytvoriť šikovný domček, v ktorom nebudú zbytočne voľné priestory. Chceli, aby ich dielo bolo cenovo dostupné, inteligentné a šetrné k životnému prostrediu. Všetky stanovené podmienky táto “prenosná nehnuteľnosť” spĺňa.

Osobne by som tento “prenosný” dom ohodnotil na 8 bodov z 10. Pôsobi luxusne-moderne a aj napriek malej rozlohe má základnú využiteľnosť. Pre študenta je jednoznačne postačujúci a nijak výrazne ho neobmedzuje. Ťažko nájsť väčšie medzery a určite uznáš, že architekti odviedli dobrú prácu.

Prečítajte si tiež:
Pozrite sa, ako vyzerajú ľudia po 1, 2, alebo 3 pohároch vína!

dom31

Space-saving-features-of-the-student-unit

Zdroje: decoist.comdezeen.comarchdaily.com 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií