fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Synovec Pabla Escobara našiel v stene jeho domu 18 miliónov dolárov, zlaté pero aj Rolexy

Synovec drogového kráľa Pabla Escobara našiel v jednom z domov jeho strýka, ukrytú v stene plastovú tašku s hotovosťou 18 miliónov dolárov.

Máte tip? napíšte nám mailom

Nicolas Escobar uviedol, že máva „predtuchu“, ktorá mu ukazuje, kde hľadať peniaze v dome v kolumbijskom Medelline, informuje Dailymail.

Pre miestne médiá uviedol, že to nebolo prvýkrát, čo našiel peniaze na neobvyklých miestach, kde ich jeho strýko pred úradmi schovával.

Escobar, ktorý zahynul pri prestrelke s políciou v roku 1993, bol údajne siedmym najbohatším človekom na svete, keď bol na vrchole moci.

„Kráľ kokaínu“ údajne ukrýval milióny vo svojich mnohých nehnuteľnostiach po celej Kolumbii.

V čase svojej smrti nazhromaždil odhadované čisté imanie vo výške 30 miliárd dolárov, čo je dnes ekvivalent 59 miliárd dolárov.

Počas svojho pôsobenia na čele kartelu Medellin kontroloval viac ako 80 percent kokaínu dodávaného do USA.

Chýry o jeho skrytom bohatstve Pabla Escobara kolovali roky po jeho smrti

Synovec Nicolas pre kolumbijskú televíziu Red + Noticias uviedol, že našiel aj zlaté pero, satelitné telefóny, písací stroj, fotoaparát, hodinky značky Rolex a nevyvolanú filmovú rolku.

Povedal: „Zakaždým, keď som sedel v jedálni a pozeral sa smerom k parkovisku, videl som muža, ktorý vošiel na miesto a zmizol. Vôňa [vo vnútri] bola ohromujúca. Vôňa stokrát horšia ako niečo hnijúce.“ 

Mnohé zo starých bankoviek ukrytých v stene sa rozpadli a už ich nebolo možné použiť. Nicolas posledných päť rokov žil v byte, ktorý vlastnil jeho strýko.

Prečítajte si tiež:
Výskum, ktorý rodičov nepoteší: Čo hrozí predčasne narodeným deťom počas života?

Escobar začal obchodovať s kokaínom na začiatku 70. rokov 20. storočia a spolupracoval s ďalšími zločincami na vytvorení kartelu Medellin.

Napriek svojej role drogového kráľa si Escobar získal popularitu sponzorovaním charitatívnych projektov a futbalových klubov. Avšak teroristické kampane vedené Escobarom viedli k vražde tisícov ľudí, ktorí sa proti nemu dostali na verejnosť.

Vstúpil do politiky, aby získal ešte väčší vplyv, bol však hanobený kolumbijskou a americkou vládou, ktoré ho chceli zatknúť a potlačil jeho politické ambície.

Potreboval minúť hotovosť

V polovici 80. rokov mal Pablo Escobar odhadovanú čistú hodnotu 30 miliárd dolárov, ale hotovosť bola tak vysoká, že Escobar si kúpil Learjet výhradne za účelom minutia hotovosti.

Údajne sa každý deň pašovalo viac ako 15 ton kokaínu, čo kartelu prinieslo sieť až 420 miliónov dolárov týždenne.

Escobar postavil alebo kúpil viacero domov v Kolumbii, pričom jeho hlavným luxusným panstvom bola Hacienda Napoles.

V kaštieli sa nachádzal koloniálny dom, sochársky park a kompletná zoologická záhrada so zvieratami vrátane slonov, hrochov, žiráf a exotických vtákov.

Prečítajte si tiež:
VIDEO: Dôkaz toho, že žijeme v dobe sociálnych sietí!

Kolumbijský orgán činný v trestnom konaní chytil Pabla Escobara 2. decembra 1993 v meštianskej štvrti strednej triedy.

Nasledovala prestrelka a keď sa Escobar pokúsil uniknúť cez niekoľko striech, bol spolu s jeho ochrankárom zastrelený a zabitý.

Jeho dedičstvo v Kolumbii je kontroverzné, mnoho ľudí odsúdilo jeho hrozné zločiny, zatiaľ čo iní ho považujú za Robina Hooda, ktorý dal veľa chudobným.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj dailymail

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií