fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Teploty budú stúpať. Tieto dni môže byť až +14 °C

Na Slovensku sa od včera začalo citeľne otepľovať. Teploty tak budú stúpať, v južných oblastiach môžu dosiahnuť až +14 °C.

Máte tip? napíšte nám mailom

Po zimnej nádielke a nízkych teplotách prišlo na naše územie výrazné oteplenie, ktoré bolo citeľné už počas včerajšieho dňa. Oteplenie bude pokračovať aj ďalšie dni.

Za týmto oteplením stojí prílev teplého vzduchu až z Afriky. Teploty tak na Slovensku budú skôr pripomínať začínajúcu jar než zimu v plnom prúde.

Už dnes môžu teploty dosiahnuť +13 °C, a to najmä na Podunajskej nížine. V iných častiach teploty vystúpia na +4 až +11 °C.

Takéto teploty sú veľmi neštandardné. V porovnaní s dlhodobým normálom sa na našom území očakávajú teploty o 5 až 10 °C vyššie ako je normál.

Dnes bude premenlivá, prevažne veľká oblačnosť a vyskytnúť sa môžu aj hmly. Na strednom Slovensku a na juhovýchode miestami, inde len ojedinele, sa môžu objaviť slabšie prehánky. Na horách budú zrážky snehové.

Zajtra bude na Slovensku vrcholiť prílev teplého vzduchu, ktorý prinesie aj o niečo vyššie teploty. Na juhozápade môže byť v piatok až +14 °C, v ďalších častiach Slovenska sa budú teploty pohybovať od +6 až +12°C.

Prečítajte si tiež:
POZOR! Dnes bude dusno a hrozia silné búrky

V piatok nás čaká na mnohých miestach daždivé počasie, od hranice cca 1200 m sa očakáva sneženie, a bude aj pomerne veterno, hlavne na horách.

V sobotu sa opäť začne charakter počasia meniť. Cez naše územie bude pomaly postupovať zvlnený studený front a teploty budú opäť klesať a približovať sa zimným normálom.

Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií