fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tieto počítačové hry pochádzajú zo Slovenska: Počuli ste o nich?

Máte tip? napíšte nám mailom

 „Slovenské počítačové hry.” Napadne vám nejaká? Zaujímali ste sa niekedy o náš herný priemysel? Určite áno. Mnoho ľudí však stále prekvapuje, že sa u nás vôbec nejaké hry tvoria. Preto pre vás prinášame výber tých naj.

Chaser (2003)

Sci-fi FPS (first-person shooter) hra Chaser síce nie je najmladšia, stále však má čo ponúknuť. Vyvinulo ju bratislavské štúdio Cauldron a na svoju dobu priniesla pomerne peknú grafiku a slušný príbeh. Dej sa odohráva po roku 2044 na zdevastovanej Zemi a rozvíjajúcom sa Marse. Hra má svoje nedostatky, prevyšujú ich však pozitívne ohlasy. Ešte stále si ju môžete stiahnuť zo Steamu.

slovenské počítačové hry
Zdrok: gamersgate.com

Chameleon (2005)

Ak sa vám páčili hry ako Hitman alebo Splinter Cell, určite vyskúšajte aj slovenskú akčnú hru Chameleon. Ide o príbeh bývalého agenta CIA, ktorý sa rozhodne vypátrať vrahov svojich rodičov. Čaká na vás 17 misií s pekne spracovanými lokáciami a zamotaným dejom. Graficky Chameleon funguje na rovnakom engine ako Mafia či Hidden and Dangerous 2, teda LS3D.

chameleon
Zdroj: sector.sk

TankZone Battle (2015)

A teraz si dáme niečo novšie. Za akčným titulom TankZone Battle stojí slovenský vývojár Lukáš Hanák. Ponúka dynamické boje rozdelené do dvoch tímov tankov v jednoduchom, no pohľadne spracovanom 3D prostredí. Hra pripomína kombináciu legendárneho Counter-Striku a World of Tanks.

Prečítajte si tiež:
Rytmus predviedol, ako sa dáva prvá pomoc: Takto sa zachraňuje gádžo
slovenské počítačové hry
Zdroj: sector.sk

Air Missions: HIND (2017)

Táto hra je tou správnou voľbou pre všetkých milovníkov vrtuľníkov a virtuálneho lietania ako takého. Stojí za ňou košické štúdio 3Division. Ide o plnenie misií s veľkým výberom ikonických vrtuľníkov, pričom každý má svoje charakteristické ovládanie. Mínusom je zanedbaný model, poškodenia a krátka dĺžka niektorých misií. Technické spracovanie a grafika sú však na veľmi dobrej úrovni, titul sa rozhodne oplatí vyskúšať.

Workers & Resources: Soviet Republic (2019)

A na záver dve čerstvé novinky. W&R: Soviet Republic je svetový unikát. Stratégia vás zoberie späť do obdobia socializmu, aby ste si vybudovali vlastný totalitný štát. Na začiatku sa ocitnete v holej krajine plnej zelene a vašou úlohou je postarať sa o to, aby tu vyrástla prosperujúca socialistická krajina so spokojným obyvateľstvom. Svet je nesmierne prepracovaný – nájdete tu vernú simuláciu socialistického vzdelávania, ekonomiky či dopravy. Vývojári nezabudli na modely tradičných panelákov, škodoviek či sochu Lenina. Za titulom mimochodom stojí rovnaké štúdio, ako za Air Missions: HIND.

slovenské počítačové hry
Zdroj: sector.sk

Vivat Sloboda (2019)

Najnovším prírastkom medzi slovenské počítačové hry je minihra Vivat Sloboda. Nachádzame sa v Bratislave počas 17. novembra 1989. Ako taxikár sa veziete centrom mesta a veziete ľudí z dvoma rozdielnymi pohľadmi na režim. Na jednej strane je to člen komunistickej strany, ktorému sa správanie mladých nepáči, na druhej strane sú to študenti túžiaci po zmene. Prvýkrát v histórií sa stretávame s otvoreným svetom v prostredí nášho hlavného mesta. Hra je veľmi krátka, je to však obdivuhodne spracovaná spomienka na Nežnú revolúciu, určite tak stojí za vyskúšanie. Tím herných nadšencov má v pláne pokračovať titulom Vivat Slovakia, ktorý by mal byť zasadený do 90. rokov na Slovensku a mal by obsahovať aj zbrane. Ich snom je vytvoriť hru na spôsob GTA z prostredia Bratislavy.

Prečítajte si tiež:
Na skok do Milána

Zdroj: sector.sk, soda.o2.sk

 

 

 

 

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií