fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

7 tipov, ako si zábavne a efektívne skrátiť cestu vlakom

Máte tip? napíšte nám mailom

Zamysleli ste sa niekedy, čo všetko sa dá robiť  počas cesty vo vlaku? Prečo nevyužiť dlhé hodiny v “kupéčku” na aktivity, ktoré vás budú skutočne baviť, prípadne sa niečo nové naučíte? Vďaka našim siedmim tipom, ako si skrátiť čas vo vlaku, vám cesta prejde, ani sa nenazdáte.

1. Spoznávajte nových ľudí

Vlak je dokonalým miestom na získavanie nových kontaktov. Keď si oproti vám do kupé sadne sympatický človek, opýtajte sa ho napríklad, kam cestuje a kvôli čomu. Možno budete mať šťastie na mimoriadne zaujímavých a zhovorčivých ľudí, ktorí budú radi, že im rýchlejšie prejde čas. Na konci cesty si môžete vymeniť kontakt a ostať v spojení aj naďalej.

2. Čítajte knihy

Ak je vašou záľubou literatúra, využite čas vo vlaku efektívne, s knihou v ruke. Či už siahnete po strhujúcom fantasy, severskej detektívke alebo náučnej literatúre, s knihou prejdú dve hodiny ako desať minút.

3. Hrajte hry

Cestujete s kamarátmi či rodinou? Zahrajte si s nimi karty, kocky či šach. Výbornými vlakovými hrami sú najmä tie, kde nepotrebujete žiadne extra príslušenstvo, prípadne len pero a papier. Hádaj na čo myslím, Meno mesto či Piškvorky sú ideálnou voľbou! A ak už naozaj neviete čo a ste nadšencami technológií, tak na hry využite svoj mobilný telefón prípadne notebook.

Prečítajte si tiež:
Táto matka je hotová hrdinka! Aj napriek rakovine sa rozhodla vynosiť svoje tretie dieťa, ktoré sa narodilo zdravé

4. Dožeňte spánkový deficit

Už niekoľko dní po sebe ste sa poriadne nevyspali? Ak vás čaká dlhšia cesta vlakom, nezabudnite si so sebou zobrať mäkký vankúš a kamaráta, ktorý vás na výstupnej zastávke zobudí. Napriek nepohodlnej polohe v kupéčku a ľuďom oproti vám, ktorí sa musia pozerať na vašu padajúcu hlavu, spánok vo vlaku má svoje čaro. Krásna scenéria za oknom a upokojujúce kolísanie vás uspia ako bábätko. Ak je váš spánkový deficit skutočne vážny a cesta dostatočne dlhá, zvoľte si lôžkový vozeň.

5. Sledujte svet za oknom

Železničné trate sú, na rozdiel od tých autobusových, zväčša v prírode. Nemusíte sa teda ustavične pozerať na preplnené cesty, uponáhľaných ľudí v mestách a holé diaľničné bariéry. Môžete sledovať zelené kopce, polia, rieky a možno sa vám pošťastí zahliadnuť aj srnky. Je to nesmierne upokojujúce.

ako si skrátiť cestu vlakom
Zdroj: unsplash.com

6. Foťte

Vezmite si so sebou fotoaparát alebo jednoducho foťte mobilom. Či už budete zvečňovať kamaráta oproti vám, odrazy v okne alebo krajinu za sklom, fotografovanie je tou správnou voľbou. Nielenže vám veľmi rýchlo ubehne čas, taktiež si z cesty odnesiete niekoľko zachytených okamihov, ktoré vo vás možno po čase vyvolajú jedinečné pocity.

Prečítajte si tiež:
Na lekárskej pohotovosti v Košiciach zasahovali policajti! Lekárka ordinovala pod vplyvom alkoholu

7. Počúvajte hudbu

Pred každou cestou si aktualizujte svoj playlist, uistite sa, či máte nabitý telefón a nezabudnite na slúchadlá. S hudbou dostáva obdivovanie prírody úplne iný rozmer. Výborne sa pri nej premýšľa, ale aj zaspáva – závisí od zvoleného žánru. Zároveň vám dokáže zlepšiť náladu a povzbudiť vás.

ako si skrátiť cestu vlakom
Zdroj: unsplash.com

Máte aj vy nejaké osvedčené tipy, ako si skrátiť cestu vlakom? Podeľte sa s nami v komentároch!

Zdroj: listdose.co

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií