fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tisíce Bulharov sa zišli pred budovou parlamentu v Sofii a žiadali vyššie platy pred blížiacou sa zimou

Odborári odovzdali parlamentu spoločnú výzvu na rýchle schválenie štátneho rozpočtu pre budúci rok.

Máte tip? napíšte nám mailom

11.11.2022 (Webnoviny.sk) – Tisíce Bulharov v piatok vyšli do ulíc, aby demonštrovali za vyššie platy, ktoré by kompenzovali rastúcu infláciu. Demonštráciu v Sofii zorganizovali dve najväčšie odborové organizácie krajiny.

Protestujúci sa zhromaždili pred budovou parlamentu a žiadali slušné zárobky pred blížiacou sa zimou.

Odborári odovzdali parlamentu spoločnú výzvu na rýchle schválenie štátneho rozpočtu pre budúci rok, aby sa predišlo riziku, že minimálna mzda zostane na terajšej úrovni napriek vysokej inflácii.

Zároveň požiadali o podporu tým skupinám obyvateľov, ktorým hrozí energetická chudoba.

Bulharsko riadi dočasná vláda s obmedzenými právomocami. V krajine nedávno boli už štvrté voľby za necelé dva roky, ale ich výsledkom je opäť rozdrobený parlament. Odborári vyzvali poslancov, aby zostavili vládu, ktorá predloží rozpočet pre budúci rok.

Viac k témam: Demonštrácia, Protest
Zdroj: Webnoviny.sk – Tisíce Bulharov sa zišli pred budovou parlamentu v Sofii a žiadali vyššie platy pred blížiacou sa zimou © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií