fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Žijete vo svete ilúzií? Nie? V Starom Smokovci si to môžete minimálne vyskúšať!

Máte tip? napíšte nám mailom

Áno, my vieme, že do Tatier sa chodí primárne kvôli turistike. A tiež ju milujeme. No aj napriek tomu tu čas môžete stráviť aj inak – napríklad návštevou TrickLandie.

Vždy vás fascinovali triky Davida Copperfielda a uvažovali ste, ako to asi tak všetko môže fungovať? Mimochodom, prednedávnom bol najslávnejší iluzionista na súde, pretože jeden z účastníkov jeho šou pri páde utrpel zranenie hlavy, ktoré mu zapríčinilo Parkinsonovu chorobu. A tak musel mág prezradiť tajomstvo svojho triku. O-ou.

Ale späť k TrickLandii.

Ide o miesto, kde zažijete jedinečné putovanie Slovenskom v galérii trick-artu a optických ilúzií. Organizátori píšu, že v jej priestoroch nájdete námety slovenských ľudových povestí, rozprávok, ako aj reálie obcí a zámkov Slovenska  (napr. Vlkolínec, Dunajec, Bojnický zámok a iné). Jej zakladateľmi sú Marián Bizub a Marián Aštáry.

TrickLandia je rozložená na ploche 500 m2, na ktorých sa nachádza 24 atrakcií. Obsahujú 15 trick-artových obrazov, rozšírenú realitu, antigravitačné miestnosti, najkrajšie zrkadlové bludisko v strednej Európe s plochou viac ako 200 m2 a iné. Výstavba trvala presne rok.

Prečítajte si tiež:
Blog: Novodobé Femme fatale

https://www.instagram.com/p/Bjk6Uw5gdp3/?taken-at=1011996502194416

View this post on Instagram

#tricklandia #hightatras #family #relax #slovakia

A post shared by Miroslav Mockovciak (@miroslav_mockovciak) on

Čo sú to tie trick-artové obrazy?

Trickart je umenie, ktoré vytvára vizuálne ilúzie. Tie sú postavené na zobrazovaní predmetov akoby naozaj existovali, no v skutočnosti ide len o dvojrozmerné kresby. Ide o hru medzi umelcom a návštevníkom. Aby si v tejto hre uspel, musíš zapojiť všetky svoje zmysly a nič nie je tak, ako sa na prvý pohľad zdá. Všetko je to o hlave. Náš mozog totiž mnohokrát vyhodnocuje obrazy, ktoré vníma oko bez premýšľania o nich, čo vedie k senzorickým ilúziám. Jednoducho, na prvý pohľad máme pocit, že veci sú skutočné, až po premýšľaní o nich prídeme na to, že ide len o trik. Trickartoví umelci sa snažia čo najviac ťa “oklamať” a ty budeš chcieť odhaliť čo najviac trikov.

https://www.facebook.com/1011996502194416/videos/1538438936216834/?t=22

 

Keďže sa tatranská TrickLandia teší veľkej obľube, je potrebné rezervácia. Prehliadka trvá 45-60 minút, dospelí za ňu zaplatia 9 eur, študenti 8, deti a dôchodcovia 6 eurá a deti do štyroch rokov majú vstup bezplatný.

Zaručená zábava pre všetky vekové kategórie!

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií