fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tvrdý odkaz premiéra Igora Matoviča Slovákom: Ako si ustelieme, tak sa budeme mať!

Za včerajšok máme opäť nový rekord v počte infikovaných.

Máte tip? napíšte nám mailom

Za piatok pribudlo až 290  nakazených. Premiér Igor Matovič sa dnes vyjadril k nárastu počtu pacientov na sociálnej sieti:

,,V prvej vlne sme to spoločne zvládli na európsku jedničku a o takýchto číslach sa nám tak ani len nesnívalo. Vyhrali sme to preto, lebo sme si navzájom dôverovali a zodpovedné dodržiavanie pravidiel, hygiena a poctivé nosenie rúšok boli našimi kľúčovými zbraňmi.

Jasné, aj vtedy boli takí, ktorí potrebovali všetkým dokázať, že ich “nikto obmedzovať nebude”. Napriek nim sme to na jedničku zvládli. Jednoducho – zodpovedných bolo výrazne viac ako tých druhých.

Dnes však situácia začína byť kritická. Tých druhých aj medzi inak rozumnými ľuďmi výrazne pribúda … a preto logicky pribúda aj nakazených.

Možno si poviete, že nič strašné sa nedeje, nakazení pribúdajú výrazne menej ako v Čechách a zomiera len minimum ľudí. OK, ale dokedy? Odpoveď poznáme. Dovtedy, dokedy budú regionálni hygienici stíhať dohľadávať kontakty pozitívnych. Po tom bode sa nám situácia vymkne z rúk.

Kedy to nastane? Obávam sa, že pri cca 300 nakazených denne sme už na hrane. Hygienici idú na 120% a nových voľných hygienikov niet – lebo predošlé vlády ich stavy zdecimovali.

Čo teraz? Pomôže nám jediné – návrat k postoju všetkých nás z prvej vlny, kedy nám výsledky závidela celá Európa. Návrat k maximálnej zodpovednosti a spolupatričnosti s najzraniteľnejšími.

Povedané inak – ako si ustelieme, tak sa budeme mať. Ak sa rozhodneme pre maximálnu opatrnosť a zodpovednosť, budeme si žiť relatívne slobodne napriek pandémii. Ak v nás zvíťazí nezodpovednosť, sami sa o slobodu pripravíme … a ja potom už nebudem ten, kto bude hájiť viac slobody pre kultúru, šport či svadby proti vôli pandemickej komisie.”

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj facebook

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií