fbpx
Nóri otvorili prvú podmorskú reštauráciu v Európe, poskytne unikátny pohľad do morského sveta

Nóri otvorili prvú podmorskú reštauráciu v Európe, poskytne unikátny pohľad do morského sveta

Reštaurácia vyzerá ako obrovská betónová trubica čiastočne ponorená do mora. Nesie názov Under, a ten v angličtine znamená “pod” a v nórčine “zázrak”, informuje tlačová agentúra Reuters.

Dizajn reštaurácie Under navrhla svetoznáma architektonická spoločnosť Snöhetta, ktorá navrhla aj dizajn pamätníka z 11. septembra v New Yorku či budovy opery v Osle.

Realizátori projektu už od samotného začiatku čelili otázkam, či nebude ohrozená bezpečnosť personálu a zákazníkov. Reštaurácia, ktorú otvorili v stredu na južnom cípe Nórska, by však mala patriť k najbezpečnejším a najpevnejším stavbám svojej generácie, za čo vďačí nielen precíznemu dizajnu, ale aj materiálu.

Podľa architektov je odolná aj voči najnepriaznivejším poveternostným podmienkam a navrhnutá tak, že sklená stena produkuje iba minimálne odrazy, no unikátny pohľad do morského sveta.

Ak máte záujem navštíviť tento európsky unikát, na oficiálnej stránke si môžete stôl objednať, zrejme sa však postavíte do poriadne dlhého poradovníka.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Toto sú ruky 33-ročného muža! Neuveríte, pri čom si ich takto zničil behom 5 dní
Google+ Linkedin
Pavel Bielik

Autor:

Editor magazínu Klocher – vyštudoval masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Je občasným fotografom a kameramanom. Píše o filme a uskutočňuje rozhovory na celospoločenské témy. Za rozhovor „Moderátor Václav Moravec: Nenávidíme cudzincov, ale vládnu nám Slovák a Polojaponec“ bol ako spoluautor nominovaný na Novinársku cenu 2018 a na Cenu nadácie otvorenej spoločnosti.