fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nóri otvorili prvú podmorskú reštauráciu v Európe, poskytne unikátny pohľad do morského sveta

Máte tip? napíšte nám mailom

Reštaurácia vyzerá ako obrovská betónová trubica čiastočne ponorená do mora. Nesie názov Under, a ten v angličtine znamená “pod” a v nórčine “zázrak”, informuje tlačová agentúra Reuters.

Dizajn reštaurácie Under navrhla svetoznáma architektonická spoločnosť Snöhetta, ktorá navrhla aj dizajn pamätníka z 11. septembra v New Yorku či budovy opery v Osle.

Realizátori projektu už od samotného začiatku čelili otázkam, či nebude ohrozená bezpečnosť personálu a zákazníkov. Reštaurácia, ktorú otvorili v stredu na južnom cípe Nórska, by však mala patriť k najbezpečnejším a najpevnejším stavbám svojej generácie, za čo vďačí nielen precíznemu dizajnu, ale aj materiálu.

Podľa architektov je odolná aj voči najnepriaznivejším poveternostným podmienkam a navrhnutá tak, že sklená stena produkuje iba minimálne odrazy, no unikátny pohľad do morského sveta.

Ak máte záujem navštíviť tento európsky unikát, na oficiálnej stránke si môžete stôl objednať, zrejme sa však postavíte do poriadne dlhého poradovníka.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií