fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Útočí na vás prechladnutie? Tieto 3 prírodné lieky vás zachránia!

Máte tip? napíšte nám mailom

Chladné obdobie so sebou často prináša aj neželané prechladnutie. Našťastie, existuje spôsob, ako sa ho zbaviť aj bez antibiotík. Pozrite sa, ako na to.

Keď vás prepadne prechladnutie sprevádzané nádchou, kašľom a nepríjemnými bolesťami hlavy, často ste nútení hľadať spôsob, ako sa ho čo najrýchlejšie zbaviť. V snahe odbúrať prechladnutie čo najefektívnejšie, mnoho ľudí siaha po antibiotikách.

Eujurces.sk  informuje, že existujú aj lieky na prírodnej báze, ktoré vám pomôžu dostať sa z prechladnutia. Prírodné liečivá dokážu posilniť telo ešte pred samotnou chorobou a taktiež pomáhajú vtedy, keď sa objavia samotné príznaky choroby.

Lieky na prírodnej báze – poznáte všetky?

Ak by ste sa starej mamy opýtali, čo by vám odporučila na prechladnutie, zrejme bako prvú vec spomenula práve zázvor. Ten priaznivo pôsobí pri príznakoch nachladnutia. Vyznačuje sa protizápalovým a antioxidačným účinkom. Spôsobov, ako ho pri prechladnutí využiť, je viac. Veľmi jednoducho je možné z neho urobiť čaj.

Portál Eujurces.sk radí, ako ho použiť: „Zázvor postrúhajte a zalejte ho vriacou vodou. Až čaj vychladne na piteľnú teplotu, pridajte čerstvú citrónovú šťavu a kvalitný med. Ďalšou možnosťou je zázvor odšťavovať – nie samotný, ale spoločne so svojím ďalším obľúbeným ovocím a zeleninou. Taká šťava z jabĺk, mrkvy a zázvoru je super jednoduchým a chutným spôsobom, ako sa brániť pred prechladnutím, alebo ňou môžete zmierňovať príznaky. Ale pozor, so zázvorom to veľmi neprežeňte, na jeden pohár stačí odšťaviť maximálne 2 cm koreňa.”

Ďalšou potravinou, ktorá má podobné účinky ako zázvor, je kurkuma, ktorá v sebe zahŕňa esenciálne oleje. Tie dokážu redukovať opuch v hrdle a tiež priaznivo pôsobia na očistu tráviaceho systému. Trochu mletej kurkumy si môžete pridať do rastlinného mlieka, ktoré sa odporúča viac ako kravské. Portál radí: „Mlieko s mletou kurkumou priveďte do varu a povarte asi 10 minút. Tiež môžete odšťaviť kúsok čerstvého koreňa a jednu čajovú lyžičku šťavy opäť vmiešať do pohára mlieka. Poslednou možnosťou je ho odšťavovať ako doplnok spoločne s ďalším ovocím a zeleninou. Rovnako ako zázvor chutí najlepšie s jablčnou šťavou, alebo so šťavou z koreňovej zeleniny.”

Ku trojici prírodných liekov proti prechladnutiu tiež zaraďujeme bazu. Bazový sirup je vhodný tiež. Portál uvádza, že „pokiaľ do neho po vychladnutí pridáte med, škoricu a zázvor, získate chutný a veľmi silný prostriedok pre boj s kašľom a prechladnutím. Druhou možnosťou je usušiť nazbieranú bazu v sušičke potravín a sušené plody po celú zimu používať k príprave čerstvej dávky sirupu. Kto nemá nazbierané zásoby z leta, sušené plody sa dajú kúpiť aj v zdravých výživách a na internete. Pozor, bazu nejedzte surovú!”

 

Prečítajte si tiež:
Prečo majú dospelí akné a ako sa ho účinne zbaviť?

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií