Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

POZOR: Úrad verejného zdravotníctva varuje pred nebezpečnou kozmetikou. Ihneď ju vyhoďte!

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje na nebezpečné kozmetické výrobky v Európskej únii.

Do rýchleho výstražného systému pre nepotravinárske výrobky (Rapex) ich nahlásili kontrolné orgány v Litve, vo Francúzsku a v Španielsku. Informovala  o tom komunikačná referentka ÚVZ SR Jozefína Kaššová.

Maskary

Potenciálne nebezpečnými pre zdravie sú maskary s názvom Beauty Waterproof Mascara Intense Black, Long Lasting 4D Mascara Waterproof a Big Lashes Mascara Waterproof od čínskej značky Ddonna.

Problémom všetkých troch produktov je prítomnosť aeróbnych baktérii, plesní a kvasiniek. ,,Výrobok predstavuje mikrobiologické riziko a nie je v súlade s požiadavkami normy pre výrobky určené na aplikáciu do oblasti očí,“ uviedol hlavný hygienik SR Ján Mikas.

Manikúra

Hygienici označili za potenciálne zdraviu škodlivé aj manikúrové pero Stylo french manucure z Nemecka. Vo výrobku sa nachádza látka Methylisothiazolinone, ktorá je povolená iba v zmývateľných výrobkoch. Používanie pera môže spôsobiť alergickú reakciu u citlivých osôb.

Farba

Vo farbe na tetovanie Solid Ink v odtieni Salmon zistili hygienici prekročenie maximálneho povoleného množstva stanoveného pre nečistoty niklu. Produkt pochádza zo Spojených štátov amerických.

„Je možné, že sa uvedené výrobky vyskytujú aj v Slovenskej republike,“ upozornil Mikas.

Zdroj tasr uvzsr.sk
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií