fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Chorvátsku otvorili múzeum venované stavu „po opici”: Čo v ňom nájdeme?

Máte tip? napíšte nám mailom

Nevšedný koncept múzea „po opici” sa teší veľkej popularite. Založil ho študent, ktorý si vypočul mnohé zážitky z opileckých rán svojich známych.  

Konzumácia alkoholu je vo väčšine európskych krajín naozaj vysoká a ani Slovensko nie je výnimkou. Ľudí láka pocit slobody a s prvým prázdnym pohárikom aj postupne “miznúce” problémy. Mladí si ho užívajú v partii priateľov na chate, diskotékach či v baroch, starší na oslavách, návštevách či pri mnohých rodinných stretnutiach. A kým je nálada počas konzumácie veselá, rána bývajú ťažšie. Niektorí si musia pomôcť tabletkou, iným stačí horúci vývar, dlhý spánok a hlavne čas, kým alkohol z tela úplne odbúrame.  

Múzeum „po opici”

Chorvátsko je obľúbenou dovolenkovou destináciou nielen pre Slovákov, ale aj pre Poliakov či Maďarov. Počas chladnejších mesiacov však more neláka. O novú atrakciu sa tentokrát postaralo múzeum, ktoré mapuje stav „po opici” so všetkým, čo k tomu patrí.  

Za vznikom netradičného múzea stojí chorvátsky študent Rino Dubokovič. Počas niekoľkých rokov si vypočul množstvo bizarných zážitkov svojich priateľov, ktorí sa ráno zobudili s nevšednými predmetmi okolo seba.   

Práve tie môžete nájsť v jednej z miestností, pretože konzumácia alkoholu posmeľuje ľudí urobiť také veci, ktoré by triezvi nikdy neurobili. Najbizarnejšie na celej situácii je však to, že keď sa niekto ráno prebudí po prehýrenej noci a nájde vedľa seba zvláštny predmet, nevie si to vysvetliť, pretože si kvôli nadmernému množstvu požitého alkoholu nevie spomenúť, ako sa k nej dostal.

Opitosť v múzeu na vlastnej koži

V ďalšej miestnosti sa nachádza simulačná izba, v ktorej si môže každý vyskúšať, ako sa cíti opitý človek, čo vníma a ako fungujú jeho reflexy. Mladý študent o novom múzeu povedal, že jeho zmyslom nie je podporovať ľudí v pití alkoholu, ale poukázať na to, ako sa cíti každý človek pod vplyvom alkoholu. Priznal aj to, že v budúcnosti chce upozorňovať na negatívne aspekty spojené s alkoholom.     

https://www.instagram.com/p/B5lFw56nt96/

Chorvátske múzeum má aj svoj vlastný web, kde môžu ľudia z celého sveta anonymne zdieľať svoje príbehy spojené s alkoholom. Najlepšie z nich sa potom stanú exponátmi múzea.

Zdroj: cnn.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií