fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Popularita chirurgickej zmeny pohlavia rastie – V česku ženy chcú byť mužmi

Záujem o zmenu pohlavia je s postupnou liberalizáciou oveľa bežnejšia ako predtým. V Česku sa za uplynulý týždeň chirurgovia venovali najmä ženám.

Máte tip? napíšte nám mailom

Počet diagnóz s poruchami pohlavnej identity počas posledných rokov výrazne stúpa. Na sexuologickom oddelení v Brne len za jeden týždeň zaregistrovali 6 žiadostí o zmenu pohlavia. Od začiatku roka však o chirurgický zákrok pohlavných orgánov požiadalo takmer 150 ľudí.

V Česku žiadajú o zmenu pohlavia najmä ženy

Kým niektorí ľudia sa trápia so svojou váhou alebo sú nespokojní s prácou, predsa len sa nájde nemalé percento ľudí, ktorých zaujíma niečo celkom iné. Za posledné roky sa vo svete rozmohol trend zmeny pohlavia. A práve spomínaný fenomén pozorujú u našich západných susedov už približne dva roky.

Pred siedmimi rokmi bolo v Brne registrovaných 112 pacientov s diagnózou poruchy identity. Počas tohto roka sa ich počet len za prvých deväť mesiacov vyšplhal na 146, a tak je očividné, že do konca roka sa počet žiadateľov o zmenu svojho prirodzenia ešte zvýši. 

Problém so zmenou pohlavia v Česku pociťujú najmä chirurgovia, ktorí potvrdili, že na nových pacientov už nemajú kapacity. Ak by ste si mysleli, že o zmenu žiadajú rovnako ako ženy aj muži, boli by ste na omyle. Až 95% žiadateľov je ženského pohlavia, ktoré túži po mužskom prirodzení.

Prečítajte si tiež:
Milovníci online filmov, pozor! TU si môžete pozrieť online filmy zdarma
v Čechách
Počet ľudí, ktorí si chcú zmeniť pohlavné orgány stúpa. Zdroj: pravnenoviny.sk

Dlhá cesta za zmenou pohlavia

„Vo vekovej kategórii do 18 rokov ide väčšinou o dievčatá, ktoré sa cítia ako chlapci. Celý proces zmeny pohlavia je diagnosticky, ale aj liečebne veľmi náročný,” povedala primárka sexuologického oddelenia kliniky Petra Sejbalová.

Cesta ku zmene prirodzenia je náročná aj kvôli žiadosti. Trvá viac ako dva roky, kým môže pacient podať žiadosť odbornej komisii ministerstva zdravotníctva, aby získal premenu pohlavia hradenú zdravotnou poisťovňou. 

Ak by ste sa rozhodli zmeniť pohlavie, musíte spĺňať niektoré podmienky. V prvom rade musíte byť starší ako 18 rokov a byť si vedomý toho, že až do konca života budete brať hormonálne preparáty a pravidelne chodiť na lekárske prehliadky. Po zmene pohlavia dostanete okrem nového pohlavného orgánu aj nové rodné číslo. Váš doterajší život jednoducho zanikne. 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj blesk.cz
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií