fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Neviete, ako využiť voľný čas? – Tieto aktivity si zamilujete!

Často sa nudíte a neviete, čo robiť vo svojom voľnom čase? Je mnoho vecí, ktoré môžete robiť, aby ste zahnali nudu, a určite vás zaujmú natoľko, že nebudete mať čas na vaše povinnosti.

Máte tip? napíšte nám mailom

Každý z nás sa určite niekedy vo svojom živote nudil. Je však smutné, keď vám nuda kráti už tak krátky život a hlavne mladosť. My vám teraz povieme o niekoľkých možnostiach zabitia nudy, ktoré vás budu zaručene baviť. Upozorňujeme, že niektoré z nich sú vysoko návykové.

Zoznam možných aktivít pre voľný čas

1. Pozeranie seriálov

Samozrejme, že sa nebavíme o seriáloch, ktoré sú vysielané v televízií. Veď koho by bavili tie nekonečne dlhé reklamy každých 20 minút. V poslednom čase, čoraz viac mladých ľudí pozerá online alebo sťahuje svoje obľúbené seriály. Výhoda je tá, že ti neujde ani jedna časť seriálu, pretože si môžeš kedykoľvek seriál pozastaviť, a neskôr sa k nemu vrátiť tam, kde si skončil/a. Momentálne medzi mladými letia seriály ako Dr. House, Game of Thrones, Mentalista, Teória veľkého tresku, Ako som spoznal vašu mamu či Dva a pol chlapa. Uvidíš, že ťa to chytí natoľko, že sa nebudeš chcieť odtrhnúť od seriálu ani v noci.

2. Behanie

Nie je nič lepšie ako skĺbiť príjemné z užitočným. Behanie ti pomôže k zdravému životnému štýlu a navyše sa budeš cítiť oveľa lepšie. Urob si plán, kedy budeš chodiť behávať. Vyhraď si na to určitú časť dňa a praktizuj behanie pravidelne. Kúp si novú mp3-ku, nahádž do nej svoje obľúbené pesničky a choď von! Odporúčame behávať večer. A ešte jedna rada. Ak budeš behať vo večerných hodinách, nezabudni si zobrať reflexný pásik, aby ťa vodiči videli.

Prečítajte si tiež:
Honza a Espen sa túlajú nádhernou prírodou svojej domoviny v spoločnosti svojich psov. Ich fotky obdivuje celý svet

3. Relax pri sviečkach

V dnešnom uponáhľanom svete je dôležité nájsť si čas iba pre seba a relaxovať. Kúp si voňavé sviečky, penu do kúpeľa a nechaj sa iba tak unášať myšlienkami. Zabudni na školu, povinnosti, hádky a všetko čo na teba negatívne vplýva. Odporúčame si tiež  ku kúpeľu pustiť nejakú pomalú hudbu.

4. Hranie na nástroji

Nevieš na žiadnom hudobnom nástroji a chcel/a by si sa naučiť? Žiadny problém! Pri výdobytkoch dnešnej doby nepotrebuješ navštevovať hodiny hudobnej na umeleckej škole. Na internete nájdeš skoro všetko a to platí aj v tejto oblasti. Je množstvo online kníh o teórií a cvičeniach. Gitara (akustická, elektrická), klavír, bicie, flauta, husle, perkusie… Určite máš doma niečo z toho, no nevieš na tom hrať. Ak nie, tak v tom prípade si na začiatok nástroj iba požičaj od kamaráta, ak ťa zaujme, choď si kúpiť vlastný. Rodičia ti určite prispejú, ak uvidia, že máš vážnejší záujem hrať.

5. Čítanie kníh

Hovorí sa, že knihy, ktoré majú aj filmové spracovanie sú oveľa lepšie ako samotné filmy. Čítaním kníh si navyše obohacuješ tvoju slovnú zásobu a slúžia aj ako vynikajúci relax, napríklad pri cestovaní. Zbehni do svojej najbližšej knižnice a vyber si knihu, ktorá ťa zaujme a uvidíš, že čítanie kníh ide opäť do módy.

Prečítajte si tiež:
Koronavírus: Čo znamená mimoriadna situácia na Slovensku?

6. Písanie článkov

Na internete je množstvo web magazínov, kde môžeš písať o tom, čo ťa baví. Veľa takýchto stránok hľadá redaktorov, ktorí budú vytvárať zaujímavé články, a ty si popri tom aj niečo zarobíš. Baví ťa hudba, šport, filmy alebo hry? O tom všetkom a o mnohých ďalších veciach sa dá písať, stačí iba zapojiť fantáziu. Je to pomerne jednoduché a ver, že tvoj voľný čas sa písaním zaplní maximálne.

7. Spoznávanie nových miest na Slovensku

Keď nám už ta vláda dala vlaky zadarmo, prečo to nevyužiť?! Určite ťa už nudí chodiť do tých istých podnikov v tvojom meste. Sadni s kamarátmi na vlak a choďte objavovať krásy Slovenska. Čo tak si ísť sadnúť na kávu do Košíc, Popradu či Nitry? Takto získate kopec zážitkov a spoznáte aj ostatné mesta v tvojej síce malej, no krásnej krajine.

Je ešte mnoho ďalších koníčkov, ktoré sa dajú robiť keď máte voľný čas. Nájdi si ten svoj, ktorý ťa zaujme natoľko, že sa ho nebudeš chcieť vzdať. Ničnerobenie je síce niekedy príjemné, no aktívnym oddychom toho urobíš viac.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj pixabay
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií